امروز : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 24
۰۲:۲۵
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142035
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۱
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان خصوصی‌سازی بالاخره بعد از سال‌ها بحث و بررسی در مورد واگذاری دو باشگاه ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان خصوصی‌سازی بالاخره بعد از سال‌ها بحث و بررسی در مورد واگذاری دو باشگاه فوتبال استقلال و پرسپولیس (سرخابی‌ها) امروز آگهی رسمی واگذاری این دو باشگاه را در روزنامه‌های کشور اعلام کرد.

بر اساس این اطلاعیه ارزش باشگاه استقلال 290 میلیارد تومان و ارزش باشگاه پرسپولیس نیز 290 میلیارد تومان تعیین شده است که حداقل پیش‌پرداخت نقدی برای خریداران که باید ظرف 20 روز از قرارداد واگذاری پرداخت شود 40 درصد این مبلغ تعیین شده و بقیه بهای واگذاری این باشگاه‌ها به صورت اقساط طی  2 سال و در قالب هر 6 ماه باید پرداخت شود.

در این اطلاعیه آمده است سازمان خصوصی‌سازی در نظر دارد به استناد تکالیف مقرر در قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی و مصوبات هیات واگذاری و سایر قوانین و مقررات در اجرای حکم مندرج در بند «ع» تبصره 3 قانون بودجه 93 کل کشور و مطابق مفاد ماده 6 آئین‌نامه ماده 19 اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی دارایی‌های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را از طریق مزایده واگذار می‌کند.

بنابر این گزارش نام باشگاه استقلال با برند شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران سهامی خاص با دارایی‌های مجموعه ورزشی شهید مرغوب‌کار، ساختمان مرکزی شرکت و ملک واقع در منطقه تلو را با ارزش کل پایه دارایی قابل واگذاری 2900 میلیارد ریال واگذار می‌کند که مبلغ سپرده برای شرکت در مزایده 87 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

همچنین حداقل پیش‌پرداخت نقدی 40 درصد و مدت اقساط 2 سال و حداکثر مهلت پرداخت بهای نقدی 20 روز کاری در نظر گرفته شده است و تاریخ بازگشایی پاکت‌های مزایده 27 بهمن 93 اعلام شده است.

همچنین سازمان خصوصی‌سازی برای واگذاری شرکت فرهنگی ورزشی پیروزی (پرسپولیس) سهامی عام با مشخصات اسم و علامت تجاری برند، مجموعه ورزشی شهید درفشی‌فر را به ارزش کل دارایی 2900 میلیارد ریال و با حداقل مبلغ سپرده 87 میلیارد ریال و حداقل پیش‌پرداخت نقدی 40 درصد و به مدت 2 سال اقساط در قالب اقساط 6 ماهه و با حداکثر مهلت پرداخت بهای نقدی معامله ظرف 20 روز کاری و در تاریخ دوشنبه 27 بهمن 93 پاکت‌های مزایده باز می‌شود.

به گزارش فارس، این دو شرکت فرهنگی ورزشی در قالب دو باشگاه بزرگ فوتبال از زمان دولت اصلاحات و ریاست مهرعلی‌زاده بر سازمان تربیت بدنی قرار بود واگذار شود که تا کنون طول کشیده و امید می‌رود در مزایده اخیر سازمان خصوصی‌سازی این دو باشگاه به هواداران فوتبال واگذار شود.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار