امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142040
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۱
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، 5 نفر از نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه)

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، 5 نفر از نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان با صدور بیانیه‌ای توهین نشریه فرانسوی شارلی‌ابدو به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) را محکوم کردند.

متن این بیانیه که مهرداد بذرپاش نماینده تهران و عضو هیأت رئیسه مجلس آن را قرائت کرد به شرح ذیل است:

اخیراً روزنامه شارلی‌ابدو با نشر کاریکاتوری موهن و شرم‌آور بار دیگر به ساحت پیامبر و دین مبین اسلام توهین کرده و موجب انزجار و جریحه‌دار شدن احساسات دینی تمامی موحدان و یکتاپرستان جهان شد.

اهانت به اصیل‌ترین ارزش‌های دینی، فرهنگی و تاریخی پیروان ادیان الهی رفتاری غیرعقلانی و غیراخلاقی است که موافق با هیچ یک از اصول و مبانی هویت انسانی نیست.

ایرانیان غیر مسلمان ایران (اقلیت‌های دینی) که همواره بر اساس قانون اساسی و سایر قوانین جاری مملکتی مورد احترام بوده و سابقه همزیستی سرشار از حس برادری با سایر اقشار ملت بزرگ ایران را داشته است، ضمن محکوم کردن این حرکت ضددینی و انسانی، اعتقاد دارند که توهین به هر یک از ادیان توحیدی اهانت به تمامی ادیان توحیدی محسوب می‌گردد.

کارن خانلری(نماینده ارامنه شمال)، روبرت بگلریان (نماینده ارامنه جنوب)، یوناتن بت‌کلیا (نماینده آشوریان ایران)، سیامک مره‌صدق (نماینده کلیمیان ایران) و اسفندیار اختیاری (نماینده زرتشتیان ایران) پنج نماینده اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی از امضاکنندگان این بیانیه هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها