امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142041
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۱
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در حالی که کمیته تجدید نظر وزارت علوم در حال رسیدگی به اعتراضات دانشجویان بورسیه ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در حالی که کمیته تجدید نظر وزارت علوم در حال رسیدگی به اعتراضات دانشجویان بورسیه است، برخی دانشگاه‌ها به طور خودسرانه جلوی انتخاب واحد و ادامه تحصیل این افراد را گرفته‌اند.

این اقدام در شرایطی صورت گرفته که به غیر از 36 بورسیه که به علت تخلف در اعلام معدل و ... از ادامه تحصیل منع شده‌اند، بقیه این افراد در بدترین شرایط مجاز به ادامه تحصیل با پرداخت هزینه شخصی هستند و مشخص نیست دانشگاه‌ها با چه مجوزی و به تحریک چه افرادی دست به چنین اقدام خودسرانه‌ای زده‌اند.

از جمله دانشگاه‌هایی که با برخوردهای تند و زننده تلاش کرده‌اند مانع از ثبت‌نام دانشجویان در ترم جدید تحصیلی شوند می‌توان به دانشگاه‌های تربیت مدرس، علوم بهزیستی و توانبخشی تهران، اصفهان، کرمان، خواجه نصیر و بوعلی همدان اشاره کرد.

اگر چه در مواردی با اعتراض جدی و برخورد موثر دانشجویان بورسیه با این اقدام غیرقانونی مشکل برطرف شده است، اما در تعدادی از دانشگاه‌ها و به خصوص دانشگاه‌های شهرستان‌ها، مدیران محلی بر این رویه غیرقانونی خود پافشاری می‌کنند.

مسئولان این دانشگاه‌ها مدعی هستند این اقدام به دستور سازمان امور دانشجویان صورت گرفته، اما کارکنان این سازمان از چنین مساله‌ای اظهار بی اطلاعی کرده و دانشجویان را سردرگم کرده‌اند. البته مشخص نیست اگر سازمان امور دانشجویان در این کارشکنی جدید دخیل بوده چرا تنها چند دانشگاه خاص که توسط عناصر افراطی اداره می‌شوند، با ادامه تحصیل دانشجویان مخالفت کرده یا خواستار اخذ تعهد به منظور دریافت پول شده‌اند.

منابع مطلع معتقدند که بخش عمده‌ای از این اقدامات کینه توزانه به تحریک یکی از چهره‌های شناخته شده جریان فتنه صورت گرفته که در دوره حضور در وزارت علوم نقش برجسته ای در جهت جنجال آفرینی علیه دانشجویان بورسیه ایفا کرد و ظاهرا بعد از خداحافظی از وزارت علوم نیز از نفوذ وی در این وزارتخانه کاسته نشده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها