امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142062
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،کاپیتان علی عزتی درباره حکم خروج شرکت‌های کشتی‌رانی ایرانی از لیست تحریم‌های اتحادیه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،کاپیتان علی عزتی درباره حکم خروج شرکت‌های کشتی‌رانی ایرانی از لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا گفت: تحریم کشتی‌رانی لغو نشده و تنها بر اثر پیگیری‌های حقوقی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، دادگاه اتحادیه اروپا به این نتیجه رسیده که دلیل تحریم بخشی از شرکت‌های ایرانی در اروپا، بهانه‌های واهی بوده است.

معاون فنی بازرگانی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران افزود: کارشناسان حقوقی این شرکت‌ها علت تحریم‌ها را واهی می‌دانستند و معتقد بودند دلیل اتحادیه اروپا برای تحریم آنها مستدل و مستند نیست، بنابراین دادگاه از طرف غربی خواست تا مستندات خود را ارائه دهد که آنها نتواستند دلایلی برای ادعاهای خود بیاورند. در نتیجه دادگاه اتحادیه اروپا نیز حکم به خروج شرکت‌های کشتیرانی ایرانی فعال در اروپا از لیست تحریم‌های این اتحادیه داد.

وی با بیان اینکه طرف غربی می‌تواند مجددا اعتراض به حکم صادره را خواستار شود، اظهار کرد: این حکم دادگاه می‌تواند مورد رسیدگی مجدد قرار گیرد.

عزتی با اشاره به سرنوشت شرکت‌های ایرانی دیگری که پیشتر بر اساس حکم دادگاه اتحادیه اروپا از لیست تحریم‌ها خارج شده بودند ولی به بهانه‌های دیگری در زمره تحریم‌های مجدد قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران رایزنی‌هایی با طرف اروپایی داشت بعید است شرکت‌های زیرمجموعه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که در اروپا فعالند و بر اساس شعبه یک دیوان دادگستری اروپا از لیست تحریم‌ها خارج شده‌اند باز هم به بهانه‌های جدیدتری تحریم شوند.

محمدحسین داجمر مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران روز گذشته (جمعه سوم بهمن) اعلام کرد 39 شرکت از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که در اروپا و کشورمان فعالند بر اساس حکم دادگاه اتحادیه اروپا از لیست تحریم‌های این اتحادیه خارج می‌شوند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار