امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142063
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۰
تعداد بازدید: 42
محمدجواد نوری‬ ‫مسئول واحد بین الملل جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: حوادث ...

محمدجواد نوری‬ ‫مسئول واحد بین الملل جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: حوادث منطقه و خشونت& zwnj;های سازمان یافته‌ای که در حال مخدوش کردن چهره واقعی اسلام ناب در جهان است جنبش دانشجویی را ملزم به تحرک بیشتر و نقش آفرینی موثرتر در زمینه مسائل بین الملل می‌کند.

وی افزود: اکنون که گسترش اسلام در قلب اروپا و امریکا فزونی یافته است سران مستکبر غرب بر آن شده‌اند با طراحی‌های شیطانی و قربانی کردن مردم کشورهای خودشان؛ از نفوذ اسلام در کرانه‌های جدید دنیا جلوگیری  و با واقعیت سازی دروغین، حقیقت را قلب کنند.

به گفته نوری، وظیفه ما به عنوان پرچمداران اسلام ناب محمدی(ص) در جهان، معرفی چهره واقعی اسلام به همه مردم دنیا است. تصویری از اسلام که نمادی از مبارزه با استکبار و احقاق حقوق مظلوم در جهت احصاء صلح و آرامش و برابری و برادری و احترام به حقوق تمامی ادیان الهی در عالم باشد.

وی گفت: جامعه اسلامی دانشجویان در ماه مبارک رمضان سال 1391 پیشنهادی مبنی بر حضور جنبش دانشجویی در عرصه فضای بین الملل  خدمت رهبری معظم انقلاب ارائه کرد که ایشان در آن مقطع با تایید این پیشنهاد، فعالیت فرامرزی جنبش دانشجویی را اکیدا مطالبه کردند که متاسفانه مورد بی مهری مسئولان امر در نهادهای ذیربط قرار گرفت.

مسئول واحد بین الملل جامعه اسلامی دانشجویان خاطرنشان کرد: پیرو پیام مهم و تاریخی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به جوانان اروپا و آمریکای شمالی و تاکید همیشگی ایشان بر لزوم شناخت و معرفی اسلام حقیقی و همچنین اعلام و تصویب پیشنهاد "جهان عاری از خشونت و تروریسم" توسط ریاست جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نظر دارد در گام نخست و پس از طراحی‌ها و هماهنگی‌های لازم و بهره گیری از علما، مراجع عظام تقلید و تعدادی از دانشمندان اسلامی، کنگره‌ای با حضور نخبگان علمی و دانشگاهی منطقه و جهان با عنوان " سلامِ اسلام" برگزار کند تا مقدمه‌ای برای برنامه ریزی بلندمدت در این راستا به صورت هدفمند و علمی با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها شکل بگیرد.

وی از دولت و بخصوص شخص رئیس‌جمهور درخواست کرد تا دانشجویان را در برگزاری این کنگره یاری دهند و دستورات لازم را برای تحقق این برنامه به دستگاه‌های مختلف دولتی از جمله وزارت امور خارجه و وزارت علوم ابلاغ کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها