امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142065
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۰
تعداد بازدید: 24
حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی ...

حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی اظهار داشت: نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی، ابتکاری هوشمندانه، غافل‌گیرانه و خالصانه بود که تأثیرات عمیق و گسترده‌ای را بر فضای فکری و روحی جوانان حقیقت‌طلب جهان به ویژه جوانان کنجکاو اروپا و آمریکا بر جای خواهد گذاشت.

وی در ادامه گفت: این نامه هم از حیث محتوا، هم از حیث تنظیم منطقی و شیوه نگارش و هم به لحاظ موقعیت زمانی از چنان نکات ظریف و دقیقی برخوردار است که می‌توان گفت همه سیاست‌بازان مستکبر غربی را غافلگیر و تلاش‌های پر هزینه چندین ساله آنان را علیه اسلام ناب به مقیاس زیادی خنثی ساخت.

حجت‌الاسلام کلانتری تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در این نامه گرانسنگ و تاریخی با تکیه و جلب توجه جوانان اروپا و آمریکا به چندین واقعیت سهمگین تاریخ غرب که به اعتراف صریح عوام و خواص غرب لکه‌های ننگین و سیاه تاریخ غرب بشمار می‌آیند،‌ توجه آنان را به دو درخواست مهم، زیربنایی و کلیدی جلب کرده‌اند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران اظهار داشت: مقام معظم رهبری در درخواست نخست، از جوانان کنجکاو و حقیقت طلب اروپا و آمریکا خواسته‌اند که درباره چرایی و انگیزه‌های اصلی این همه سیاه‌نمایی های پرهزینه سیاست بازان غرب نسبت به اندیشه اسلامی تحقیق کنند، سیاه نمایی هایی که طی دو دهه گذشته موجی از نفرت و خشم و خون ریزی را در جهان رقم زده است.

حجت الاسلام کلانتری گفت: مقام معظم رهبری در درخواست دوم از جوانان اروپا و آمریکا خواسته‌اند که برای دریافت اسلام حقیقی و بازشناسی نسخه‌های بدلی از نسخه اصلی اسلام ناب به سرچشمه‌های اصلی اسلام که قرآن کریم و آموزه‌های گرانسنگ پیامبر اسلام (ص) مراجعه کنند.

وی در خصوص اهمیت محتوایی نامه مقام معظم رهبری، گفت:  اهمیت بالای این پیام در آن است که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در این نامه نخواسته‌اند برداشت خاصی را از اسلام ناب بر جوانان غربی عرضه و یا به آنان تحمیل کنند، بلکه با تکیه بر یک حق طبیعی و بدیهی انسان که همان حق آگاهی و شناخت است دو کار تحقیقی و شناختی را که جزء ذات و فطرت هر انسانی است از آنان طلب کرده‌اند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران ادامه داد: این گونه سخن‌گفتن و طلبیدن همانند تلاش‌های آگاهی‌بخش پیامبران الهی است که مخاطبان خود را که گرفتار فضای جهالت‌زده طاغوت‌ها و فرعون‌ها و نمرودها بودند به فطرت خدادادی خود و برخورداری از قدرت شناخت و معرفت و علم برای شناخت حقایق هستی فرا می خواندند.

کلانتری گفت: گرچه جوانان غربی در فضای آلوده و بحران زده اخلاقیِ برآمده از مدرنیته و حاکمیت لیبرالیسم و اباحی‌گری غربی زندگی می‌کنند امّا فطرت انسانی همواره می‌تواند مخاطب خوبی برای پیام‌های حیات‌بخش اولیاء دین باشد. آنچه در نامه مقام معظم رهبری بیش از هر بُعد دیگر جالب توجه است استفاده از همین جنبه حساس وجود انسان‌ها است.

عضو شورای نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اگر همین دو درخواست کلیدی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به منصه ظهور برسد فتح‌المبینی رخ خواهد داد که همه اروپا و آمریکا را یکجا در قلمرو روشنایی‌ حیات‌بخش اسلام ناب قرار خواهد داد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دو خواسته مقام معظم رهبری از جوانان غربی چنان با دقت و ظرافت و بر اساس کارشناسی همه‌جانبه تنظیم شده‌اند که هیچ یک از سیاست‌مداران نظام سلطه قادر نیستند به هیچ صورتی در جهت نفی و انکار آن کلمه‌ای بر زبان جاری و یا حرکتی انجام دهند، زیرا مقابله با آگاهی و شناخت در عصر علم و آگاهی نتیجه‌ای جز انزوا و تزلزل سیاسی و اجتماعی در پی نخواهد داشت.

حجت‌الاسلام کلانتری گفت: توجه جوانان غربی به همین دو درخواست مقام معظم رهبری اگر به درستی انجام گیرد، آنان را هم با این واقعیت آشنا می‌کند که گروهک‌های تکفیری امثال وهابیت و داعش و النصره هیچ نسبتی با اسلام ندارند و هم با این واقعیت آشنا می‌کند که رهبران غرب در تولید و تکثیر جریان‌های تکفیری و اسلام هراسی طی سال‌های اخیر چه فریبکارانه، مزدورانه و خائنانه عمل کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها