امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142071
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۰
تعداد بازدید: 132
شهاب‌الدین عزیزی خادم در گفت و گو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد جلسه امروز هیات رئیسه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: ...

شهاب‌الدین عزیزی خادم در گفت و گو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد جلسه امروز هیات رئیسه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: جلسه امروز ما در مورد ابهاماتی بود که در خصوص بازرس فدراسیون در مجمع فدراسیون مطرح شده بود و طبق وظیفه‌ای که مجمع به عهده هیات رئیسه گذاشته بود باید به رفع ابهامات می‌پرداختیم.
وی در مورد اینکه آیا در خصوص کی‌روش بحثی نشد عنوان کرد: در مورد کی‌روش منوط به این شد که کمیته توسعه و فنی فدراسیون فوتبال در مورد او آنالیز کند. البته این هم ملزوم به این است که اعضای کمیته توسعه و فنی مشخص شود و رئیس آن نیز مشخص شود چون اکنون این کمیته با سرپرستی اداره می‌شود. بعد در مورد کی‌روش کاملا کارشناسانه و نخبه داده شود.
عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تاکید کرد: قرار بر این شد که کمیته توسعه و فنی بر روی دو آیتم کار کند. اول عملکرد کی‌روش در جام ملت‌‌های آسیا و دوم برنامه‌های کی‌روش در مسائل مختلف مورد ارزیابی قرار گیرد. البته بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در فدراسیون هیات رئیسه است اما کمیته فنی مغز فدراسیون است. بعد از ارزیابی این کمیته گزارش به اعضای هیات رئیسه فدراسیون داده می‌شود. البته من امیدوارم که کمیته فنی و توسعه به معنی واقعی شکل بگیرد.
عزیزی‌خادم تصریح کرد: در هیچ جای دنیا هم هنوز کسی به خانه‌اش نرسیده قرارداد را تمدید نمی‌کنند. البته من برای کی‌روش و همکارانش احترام زیادی قائل هستم چون آنها زحمت خود را کشیدند اما ما نباید عجله کنیم چون زمان داریم و باید از تصمیم‌های شتاب‌زده جلوگیری کنیم.
وی در خصوص اینکه اقبال عمومی به ماندن کی‌روش در ایران است، گفت: با همه احترامی که برای افکار عمومی قائل هستیم اما نظر فنی ارجح‌تر است ما باید همه مسائل را در نظر بگیریم.
وی همچنین در مورد اینکه نظر اعضای هیات رئیسه به ماندن کی‌روش است یا رفتن اظهار داشت: اصلا در این خصوص حرفی زده نشد. همه چیز قرار شد بعد از نظر کمیته فنی اعلام شود. ما باید روی برنامه‌های کی‌روش بحث کنیم.
عزیزی خادم در جواب به این پرسش که برای تشکیل کمیته فنی چقدر برای فدراسیون زمان در نظر گرفتید گفت: زمانی در نظر گرفته نشد چون زمان کافی داریم. ما باید با خود کی‌روش هم حرف بزنیم تا از او هم تایم بگیریم. ما نباید شتاب زده و عجولانه تصمیم بگیریم. ما باید به دور از احساس تصمیم بگیریم.
وی در مورد اینکه مگر کی‌روش قرارداد با فدراسیون ندارد و تصمیمات جدید برای چیست، گفت: او قرارداد دارد اما قرارداد او مرحله‌ای است و باید در مورد آن صحبت شود.
عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در ارتباط با اینکه گفته می‌شود اگر فدراسیون بخواهد قرارداد با کی‌روش را فسخ کند باید 5 هزار دلار جریمه بدهد، گفت: به هر حال اگر قرار باشد قرارداد از سوی فدراسیون فسخ شود باید غرامت آن را بدهیم و آن هم هزینه بالایی دارد ولی آنچه مسلم است ما منافع ملی را در نظر می‌گیرم. هیچ قراردادی غیرقابل فسخ نیست. من قبل از جام جهانی این اعتقاد را داشتم که قرارداد کی‌روش تناسبی با شرایط اقتصادی ما ندارد پس باید خیلی حساب شده جلو برویم. ما باید دنبال شرایطی به دور از هیجان باشیم.
وی تاکید کرد: آنچه ما را همیشه گرفتار می‌کند مغلطه‌ها و هیجانات کاذب است. با همه احترامی که برای کی‌روش قائلم اما این حق را هم برای خودمان قائلم که راه درست را انتخاب کنیم. مدار اصلی ما باید توسعه فوتبال باشد نه اقدامات اقتضایی و اضطراری. ما باید دنبال شرایط مطلوب باشیم. راه هم ساختنی است نه بخشودنی.
انتهای پیام/ی

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها