امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142081
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۰
تعداد بازدید: 220
«رخا احمد حسن» عضو شورای روابط خارجه مجلس مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره درباره مرگ پادشاه ...

«رخا احمد حسن» عضو شورای روابط خارجه مجلس مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره درباره مرگ پادشاه عربستان و تاثیر آن بر روابط ریاض_ قاهره گفت: روابط مصر و عربستان هرگز با درگذشت ملک عبدالله متاثر نخواهد شد چرا که سیاست خارجی عربستان در درون خاندان حاکم ترسیم می‌شود و ولی عهد و شاهزادگان صاحب نفوذ این سیاست‌ها را وضع می‌کنند علاوه بر اینکه سیاست عربستان باثبات است و با تغییر پادشاهی متاثر نخواهد شد.

حسن با اشاره به اینکه در مرحله پیش رو کشورش شاهد روابطی عمیق‌تر و قوی‌تر با عربستان خواهد بود، گفت: همه جهان عرب با چالش‌هایی روبرو است و بالطبع عربستان سعودی یکی از آنهاست که با شبح بی‌ثباتی در مرزهای شرقی خود با عراق و در مرزهای جنوبی با یمن و اخیرا هم مرزهای شمالی با سوریه روبرو است و این علاوه بر چالش اقتصادی است که به خاطر کاهش قیمت نفت با آن روبرو است.

عضو شورای روابط خارجه مجلس مصر تاکید کرد: همکاری بین کشورهای باثبات عربی مثل مصر، عربستان، امارات و بحرین در برابر چالش‌هایی که منطقه با آن روبروست موجب عدم فروپاشی آنها و تبدیلشان به کشورهایی شکست خورده می‌شود و هر چه مشکلات بیش‌تر می‌رود همکاری‌ها عمیق‌تر خواهد شد.

وی افزود: در ماه مارس آتی مصر شاهد برگزاری دو کنفرانس مهم خواهد بود که یکی اجلاس سران عرب و دیگری کنفرانس اقتصادی است و عربستان در آن حمایت‌های بزرگی از مصر خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها