امروز : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 24
۰۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142087
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خانه ملت، امیر خجسته در تشریح نشست امروز یکشنبه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خانه ملت، امیر خجسته در تشریح نشست امروز یکشنبه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: در نشست امروز کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس بررسی و در نهایت مورد تصویب قرار گرفت.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این طرح در مجلس پنجم از سوی نمایندگان مجلس مطرح شد، اما شورای نگهبان به‌علت برخی نواقص ایراداتی را مطرح کرد، از این‌رو با رفع نواقص قبلی، طرح کنونی در کمیسیون شوراها بررسی و کلیات آن به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به اهداف طرح استانی شدن انتخابات مجلس، افزود: رسیدگی نمایندگان مجلس به امور ملی، پرهیز از امور جزئی با حفظ ویژگی محلی و ملی بودن مسئولیت نمایندگان، جایگزین کردن برنامه‌محوری به جای شخص محوری، انتخاب داوطلبان شاخص با صلاحیت‌های برتر و متمایل کردن انتخاب‌کنندگان و انتخاب‌شوندگان به سمت ایجاد نظام انتخاباتی متناسب با ساختار‌های سیاسی و حقوقی ایران بخشی از این اهداف است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، ادامه داد: از دیگر اهداف طرح مذکور، حذف امور اختلاف‌برانگیز قومی و قبیله‌ای و تقویت همبستگی ملی، کاهش تعداد داوطلبان و کاهش هزینه اجرایی انتخابات، افزایش میزان مشارکت عمومی شهروندان، عادلانه شدن نظام انتخاباتی و ایجاد فرصت‌های برابر برای ملت و تقویت فرهنگ اخلاق انتخاباتی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار