امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142105
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۲۶
تعداد بازدید: 820
اکنون پس از گذشت 26 سال دوباره شاهد ارسال نامه ای بین المللی از جانب رهبر جمهوری اسلامی ایران هستیم با این تفاوت که این بار نامه ی ارسال شده نه فقط ...

اکنون پس از گذشت 26 سال دوباره شاهد ارسال نامه ای بین المللی از جانب رهبر جمهوری اسلامی ایران هستیم با این تفاوت که این بار نامه ی ارسال شده نه فقط به سران کشورها بلکه به تمامی جوانان اروپایی و آمریکایی می باشد.

 

http://dl.p313.ir/up/do.php?img=2308

گروه سیاسی پیروان مــوعـــود؛یازدهم دی ماه سال67 بود که امام خمینی(ره) به رهبر اتحاد جماهیر شوروی نامه ای نوشتند و در آن توصیه هایی به شخص ایشان و همچنین پیش بینی ای در رابطه با فروپاشی نظام کمونیستی شوروی اعلام کردند این در حالی بود که هنوز نشانه هایی از پابرجایی نظام کمونیستی مانند جنگ سرد و دیوار برلین وجود داشت. نامه امام خمینی در واقع نوعی هشدار بین المللی از جانب جمهوری اسلامی ایران به اتحاد جماهیر شوروی و همچنین پیامی انسانی به تمامی مردم محسوب می شد. چنان که بعد ها گورباچف خود اعتراف به جهانی بودن محتوای نامه ی امام کرد و آن را هشداری به تمامی کشورها دانست.

اکنون پس از گذشت 26 سال دوباره شاهد ارسال نامه ای بین المللی از جانب رهبر جمهوری اسلامی ایران هستیم با این تفاوت که این بار نامه ی ارسال شده نه فقط به سران کشورها بلکه به تمامی جوانان اروپایی و آمریکایی می باشد. این موضوع بیانگر اهمیت نقش جوانان در آینده ی کشور هاست و نشان دهنده ی این که مقام معظم رهبری ایمان دارند با روشنگری، جوانان در راه صحیح تفکر قرار خواهند گرفت و خواهند توانست آینده ی روشنی برای سرنوشت بشریت رقم زنند.  در طی این مدت هنوز هم اشتراکات فراوانی میان این دو خطاب جهانی می بینیم که نشان دهنده ی حقانیت اسلام و نمایندگان آن است. امام خمینی (ره) در آن نامه از گورباچف خواسته بودند تا مادیات مطلق و دین گریزی که ضربه اصلی به مردمان شوروی را وارد می کند، کنار بگذارد و در رابطه با معنویت اسلام به دلیل جهان شمول بودن آن تحقیق کند.

  هم اکنون نیز مقام معظم رهبری این مطلب را به جوانان گوش زد می کنند که با منابع دست اول مانند قرآن و سیره ی پیامبر (ص) به شناخت اسلام بپردازند و نگذارند تروریسم به عنوان اسلام به آنها معرفی شود. امام خمینی (ره) آزادی نسبی مذاهب در برخی نقاط شوروی را قدمی در جهت ابطال نظر مخدر بودن مذهب برای جامعه می دانستند و امروز آیت الله خامنه ای تبیین می کنند که جلوگیری از گسترش آگاهی عمومی نسبت به اسلام در غرب به دلیل این است که سخن حق به آسانی در دل ها می نشیند و سران دولت های غربی از این امر واهمه دارند. همچنین ایشان این جلوگیری از آگاهی را صرفا منفی تلقی نمی کنند بلکه آن را زمینه ای برای ایجاد چالش ها و سوالات سازنده در ذهن جوانان می دانند. اندک زمانی پس از ارسال نامه ی امام خمینی (ره)، نظام کمونیستی شوروی از هم گسست و بسیاری از مردمان از ظلم و بی عدالتی کمونیسم رها شدند. اکنون نیز می توان انتظار داشت بیان این روشنگری از جانب رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران زنده شدن یاد خدا و گسترش اسلام را در غرب و در نتیجه آماده شدن جهان برای ظهور منجی آخر الزمان را در پی داشته باشد. به امید روزی که چشم جهانیان به ظهور حضرت موعود روشن شود.ان شاءالله...اللهم عجل لولیک الفرج...

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها