امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142119
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در نشست ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان در تذکری شفاهی اظهار داشت: نشریه هتاک فرانسوی به رسول خدا توهین می‌کند و بعد از آن نخست‌وزیر فرانسه بعد از جلسه هیأت دولت تصویر توهین‌آمیز را رو به دوربین‌ها می‌گیرد، همچنین دولت فرانسه از آن نشریه حمایت مالی می‌کند. تصویری توهین‌آمیز که در تیراژی بالغ بر پنج میلیون نسخه به پنج زبان به چاپ می‌رسد.
وی افزود: در این شرایط وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اول با یک جانی به نام «جان کری» پیاده‌روی می‌کند و بعد می‌گوید آقای «کری» پیشنهاد کرد که من به فرانسه بروم، آن هم درست در زمانی که دولت فرانسه از این هتاکی در حال حمایت بوده است، ما را چه می‌شود؟! کجاست عزت و غیرت؟!
نماینده تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنانش با خطاب قرار دادن رئیس‌جمهور، تصریح کرد: آقای روحانی اگر مجله هتاک شارلی‌ابدو به جای تصویر توهین‌آمیز رسول خدا، کاریکتاتور رئیس‌جمهور ایران را کشیده بود و دولت فرانسه از آن کاریکاتور حمایت کرده و نخست‌وزیر ملعون فرانسه آن را به سمت دوربین‌ها گرفته بود، باز هم شما اجازه می‌دادید که وزیر امور خارجه‌تان به فرانسه برود؟؟!
در در پایان خاطرنشان کرد: ملت ایران! آیا آقای ظریف نباید عذرخواهی کند؟ برادری می‌گوید زمان شاه آمریکایی‌ها به شاه ما اجازه نمی‌دادند که با سفیر آمریکا ملاقات کند اما در این 35 سال، ما کشوری شده بودیم که وزیر ما اجازه ملاقات به رئیس‌جمهور آمریکا نمی‌داد، در این 2 سال چه شده که افتخار ما این است که با شیطان بزرگ قدم بزنیم؟! والا اگر بمیریم جا دارد.
به گزارش فارس، پس از پایان تذکر رسایی، نمایندگان شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر فرانسه» سر دادند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها