امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142125
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
حجت‌الاسلام محمد رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: وابستگی به نفت کشور را از حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت باز ...

حجت‌الاسلام محمد رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: وابستگی به نفت کشور را از حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت باز می‌دارد بنابراین تحقق اقتصاد مقاومتی می‌تواند ما را از وابستگی به نفت نجات دهد.

وی ادامه داد: الگوی اقتصاد مقاومتی بهترین نسخه پیشرفت و ترقی برای کشور ماست و در صورت توجه به بندهای این سیاست می‌توانیم در بلندمدت شاهد رشد چشمگیر کشور به لحاظ اقتصادی باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش یافتن قیمت نفت می‌تواند به نفع ساختار اقتصادی نظام اسلامی باشد، افزود: بی‌تردید به منظور رسیدن به خوداتکایی و استقلال ملی در بخش اقتصاد، باید تمامی سیاست‌های توصیه شده توسط مقام معظم رهبری را مدنظر قرار داده و آویزه گوش خود کنیم.

رجایی تاکید کرد: در گذشته وابستگی بیش از حد بودجه به نفت، نشانگر این مسئله بود که اقتصاد ایران شکننده است و با کوچکترین تغییر و تحولی و تحریمی از هم فرو می‌پاشد اما در حال حاضر با کاهش یافتن درآمدهای نفت در بودجه می‌توان به تحقق اقتصاد مقاومتی و پیشرفت اقتصاد امیدوار بود.

به گفته وی سیاست‌های اشتباه و اتکا به درآمدهای نفتی نباید باری دیگر با تکرار دوباره به اقتصاد و کشور آسیب وارد کند و جا دارد تا مسئولان با تدبیر گره مشکلات اقتصادی را باز کنند.

انتهای پیام/3138/ط20/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار