امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۰۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142128
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، محمد مهدی اسلامی ظهر امروز در جمع اعضای حزب مؤتلفه اسلامی بوشهر افزود: علما نفاق را موضوعی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، محمد مهدی اسلامی ظهر امروز در جمع اعضای حزب مؤتلفه اسلامی بوشهر افزود: علما نفاق را موضوعی معطوف به حکومت دانسته‌اند که یا در زمان وجود حکومت رخ می‌دهد و یا در زمانی که احتمال شکل‌گیری یک حکومت جدی باشد، از این رو باید در هاله قدرت چشم نگران تشکیل منافقین بود.

وی با اشاره به نخستین گروهی که در نهضت امام، راه نفاق را در پیش گرفتند، یادآور شد: در خاطرات برخی زندانیان دوره ستم شاهی آمده که اعضای سازمان منافقین مدت‌ها در برابر آنها نماز شب خوانده بودند ولی در مقطعی که توقف نهضت امام را منتفی دانستند، چهره از نفاق خود برداشتند و آشکار کردند که اساسا به نماز اعتقادی نداشته‌اند.

این پژوهشگر تاریخ انقلاب افزود: آنها با تعلق خاطر قطعی به اندیشه مارکسیسم، خود را انقلابی‌تر از امام امت جلوه دادند، ولی با قطعی شدن پیروزی انقلاب اسلامی رنگ عوض کرده و القاب تملق آمیز برای یاران اصلی امام به کار می‌بردند، نقاب اسلام انقلابی به رخ زدند و تصویر امام بر دست گرفتند، صادر کنندگان اعلامیه تغییر ایدئولوژی را اپورتونیست‌های چپ‌نما خواندند و سعی به نفوذ در قدرت داشتند، تا جایی که بنی صدر که به ظاهر در اردوگاه جناح مقابل فکری آنها بود، متحد استراتژیکشان شد و حوادث سال 1360 پرده از نفاق آنها برداشت و رسوایی و گریز از کشور فرجامشان شد.اسلامی نفاق دوم را دارای ریشه در لیبرالیسم دانست که به دلیل پایان جنگ و اراده پیشرفت در کشور که ناخواسته نگاه مثبت به مدرنیته ایجاد کرده بود، با شعار اسلام مدرن، اسلام رفاه و ... به میدان آمدند و تصریح کرد: سربازان اردوگاه لیبرالیسم می‌دانستند نمی‌توانند با نمادهای غیر اسلامی در ایران توفیقی کسب کنند؛ لذا در عین اعتقاد به سکولاریزم و عدم حضور دین در ساحت جامعه، به مراجع گزارش کار می‌دادند.

وی افزود: اگرچه در حوادث پس از انتخابات سال 1388 چهره ضد دین آنها آشکار شد و حتی ایدئولوگ آنها، سروش سخنان کفرآمیزی درباره قرآن به زبان آورد و برخی ژنرال‌های آنها نیز گریختند، اما بخشی از این تفکر پیچیده‌تر عمل کردند و هم اینک نیز سعی به بازگشت با نقاب اسلام معتدل دارند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی منافقان سوم را قدرت‌طلبانی دانست که در مقاطع مختلف رنگ عوض کردند و تصریح کرد: این گروه اگرچه در مقطعی مروج دولت رفاه بودند، اما در دوره‌ای که مردم به شعارهای انقلاب بازگشت کردند خود را در دایره این شعارها تعریف کردند و نقاب اسلام ولایی بر چهره زدند.

اسلامی خاطرنشان کرد: امروز به نظر می‌رسد با توجه به نفرت جهان از خشونت، لیبرال‌ها با شعار اسلام رحمانی در حال بازگشت هستند، کسانی که سابقه تندترین رفتارها را در ابتدای انقلاب داشته‌اند، خود را معتدل می‌نمایانند و در تقابل با گفتمان انقلاب اسلامی از ادبیات انقلاب اسلامی بهره می‌برند.

مدیر مؤسسه مطبوعاتی شما با تأکید بر اینکه توجه به گذشته عبرت‌آموز و توقف در آن غفلت از حال است، خاطرنشان کرد: نگاهی به سابقه نفاق در کشور نشان می‌دهد که هرچه به پیش رفته‌ایم پیچیدگی نفاق بیشتر شده است، اگر منافقین در سال 60 با اسلحه به میدان آمدند، در سال 78 با پیراهن آغشته به خون دروغین سعی بر آشوب کردند و در فتنه 88 با پیچیدگی‌هایی همچون کشته‌سازی، تلاش برای انفجار هواپیمای خاتمی، متهم کردن نظام به غیراخلاقی‌ترین شکنجه‌ها و ... سعی به تحریک افکار عمومی داشتند، لذا باید آمادگی یک آزمون سخت‌تر را در فتنه آتی داشت.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به اینکه دیگر از عبارت «کمیته صیانت از آرا» استفاده نمی‌کنند، یادآور شد: تلاش می‌کنند با استفاده از ادبیات انقلاب فتنه جدیدی طراحی کنند، مثلا در همین روزهای اخیر شاهد تحریف عبارت رهبری در خصوص حق‌الناس بودن رأی مردم برای تخریب شورای نگهبان بودیم.

اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: راه پیشگیری از قدرت گرفتن منافقین جدید آگاه‌سازی عمومی است، زیرا باطل‌السحر جنگ روانی بصیرت‌افزایی در جامعه است.

انتهای پیام/2255/غ40/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار