امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142134
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اولین نشست از سلسله نشست های اندیشه امین، جستاری در مانیفست نهضت جهانی انقلاب اسلامی با موضوع تهدیدات ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اولین نشست از سلسله نشست های اندیشه امین، جستاری در مانیفست نهضت جهانی انقلاب اسلامی با موضوع تهدیدات انقلاب اسلامی در حوزه سیاست خارجی در افق 1404 برگزار شد.

در این مراسم که اعضای هیات عملی، پایوران و دانشجویان نیز حضور داشتند، حجت‌الاسلام طائب با اشاره به تهدید شناسی انقلاب اسلامی گفت: لازمه آشنایی تهدیدات و آسیب‌های انقلاب، شناخت صحیح و کامل به مبانی نظری انقلاب و اهداف آن است.

وی در ادامه اظهار داشت: اکثر تهدیدات علیه انقلاب اسلامی منشا خارجی دارند که توسط افرادی ساده و فریب خورده تبدیل به تهدیدات داخلی می‌شود.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان این نکته که انقلاب برای چه افراد و گروه و تفکری خطرناک است، با استناد به صحیفه امام (ره) سه هدف را برای انقلاب اسلامی ترسیم کرد و گفت: هدف اول از بین بردن نظام طاغوتی شاهنشاهی، دوم استقرار حکومت اسلامی با روش ولایت فقیه، سوم مقدمه‌سازی ظهور و تشکیل جهانی که هر سه هدف لازم و ملزوم یکدیگرند.

وی در ادامه افزود: تحقق هدف اول منافع آمریکا را تهدید کرد و تحقق هدف دوم موجب الگو شدن انقلاب اسلامی در جهان شد و بیداری اسلامی و مقاومت در جهان اسلام از جمله نتایج آن است.

طائب چهار تهدید را برای انقلاب اسلامی در افق 1404 پیش‌بینی کرد و اظهار داشت: اول انقلاب هدف خود را که تحقق و زمینه‌سازی برای حکومت جهانی امام زمان (عج) گم کند. دوم مقاومت در برابر فشار اقتصادی کم شود. سوم آسیب فرهنگی و به تبع آن ایجاد فساد در جامعه و تهدید چهارم ضعف علمی و دانش و آگاهی را عوامل قابل تامل در این حوزه دانست.

وی در پایان با اشاره به مذاکرات هسته‌ای افزود: با تغییر روش‌ها دشمن تغییر منش نخواهد داد و همچنان به دشمنی خود با نظام اسلامی ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار