امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142155
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش فارس، ولی آذروش در بازدید همیاران محیط زیست از مرکز معاینه فنی خودروی نیایش با بیان اینکه این یکی از مراکز تمام مکانیزه معاینه فنی خودروست، ...

به گزارش فارس، ولی آذروش در بازدید همیاران محیط زیست از مرکز معاینه فنی خودروی نیایش با بیان اینکه این یکی از مراکز تمام مکانیزه معاینه فنی خودروست، گفت: معاینه فنی خودروها به صورت مستمر بسیار اهمیت دارد، چرا که در بررسی& zwnj;های کارشناسی به این نتیجه رسیده‌ایم که این کار باعث 13 درصد کاهش مصرف سوخت می‌شود و معاینه فنی مستمر خودروها می‌تواند صرفه‌جویی در مصرف سوخت دهد و هزینه‌ها را در پی داشته باشد.

وی با اشاره به آمار شرکت پالایش و فرآورده‌های نفتی، بیان کرد: در تهران روزانه دو میلیون و 700 هزار خودرو و سه میلیون موتورسیکلت تردد می‌کنند که 80 درصد آلایندگی‌های تهران ناشی از این وسایط نقلیه متحرک است.

آذروش ادامه داد: مصرف بنزین در تهران روزانه 14 میلیون لیتر و ماهانه 420 میلیون لیتر است که با احتساب لیتری 1000 تومان در هر ماه، در تهران 420 میلیارد تومان صرف بنزین مصرف می‌شود که اگر معاینه فنی وسایل نقلیه به صورت مستمر و استاندارد انجام شود، باعث 13 درصد کاهش مصرف و صرفه‌جویی 56 میلیارد تومان خواهد شد که اگر این مبلغ را در تعداد خودروها تقسیم کنیم، می‌بینیم که هر خودرو 70 تا 80 هزار تومان صرفه‌جویی می‌کنند.

آذروش با تاکید بر اینکه معاینه فنی معتبر می‌تواند تا 23 درصد در کاهش آلودگی هوا موثر باشد، گفت: براساس آمار بانک جهانی سالانه بیش از 8 میلیارد دلار (26 میلیارد تومان) خسارت بابت آلودگی هوا پرداخت می‌کنیم که با محاسبه جمعیت کشور، می‌بینیم که هر خانوار 340 هزار تومان در هر سال برای آلودگی هوا هزینه می‌پردازد.

مدیر ستاد معاینه فنی خودروی شهر تهران به آمار وزارت بهداشت درخصوص مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: سال گذشته 3700 نفر به دلیل آلاینده‌های سطح شهر فوت مشکوک به آلودگی هوا داشتند.

آذروش در پایان خاطرنشان کرد: اگر خودرویی معاینه فنی نداشته باشد، ناایمن است و احتمال بروز خطر برای سرنشینان و راننده وجود دارد و قطعا نمی‌توانند در عبور و مرور مناسب نقشی داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها