امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۰۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142159
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار قضایی و انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در نشست خبر خود با اصحاب رسانه گفت: این نشست به سه دلیل برگزار شده است.

به گزارش خبرنگار قضایی و انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در نشست خبر خود با اصحاب رسانه گفت: این نشست به سه دلیل برگزار شده است.

وی افزود: همایش حقوق شهروندی و حق دفاع، وضعیت موجود لایحه جامع وکالت و موضع اتحادیه در این مورد و آیین دادرسی کیفری و اصلاحیه آن از دلایل برگزاری این نشست به شمار می‌رود.

کشاورز در پاسخ به این سؤال که اگر وکیلی فسادی مرتکب شد و محکومیتش قطعی شد، آیا در پروانه وکالتش تأثیری دارد یا نه؟ گفت: قطعاً تأثیر دارد و اگر حکم وی بیاید، دادسرای انتظامی کانون پرونده را بررسی کرده و به دادگاه وکلا می‌فرستد.

وی تصریح کرد: حتماً تصمیماتی برای ابطال پروانه وکالت رحیمی اتخاذ خواهد شد.

رئیس اسکودا با بیان ضرورت پرداختن به حقوق شهروندی و نظر مثبت اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران نسبت به تنظیم و تدوین قانون حقوق شهروندی اظهار داشت: این همایش در روز سه‌شنبه در هتل فردوسی با حضور الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور، رحیمی قاضی دیوان عالی کشور، پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90، کاشانی دبیر کمیسیون‌های دولت، نجفی توانا رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز و رؤسای کانون‌های وکلای دادگستری ایران برگزار می‌شود.

وی همچنین در مورد لایحه جامع وکالت گفت: این لایحه پس از فراز و نشیب‌های بسیار، سرانجام در مجلس اعلام وصول شد که در سه مورد ما با آن مخالف هستیم.

وی تصریح کرد: یک مورد بحث مرجع احراز صلاحیت هیأت نظارت است، دومین مورد، بحث جرم‌نگاری مسائل مالیاتی مربوط به وکلا است و مرجع تصویب آیین‌نامه‌های اصلی این قانون ایراد سوم ما به لایحه جامع وکالت است.

کشاورز در مورد قانون آیین دادرسی کیفری گفت: بهترین قانونی که بعد از انقلاب تدوین شده است، قانون آیین دادرسی کیفری است که قرار است از تیرماه سال آینده به مدت چهار سال به صورت آزمایشی اجرا شود.

وی ادامه داد: اما شگفت آن است که 18 نماینده با امضای طرحی خواستار اصلاح مفاد اصلی این قانون هستند و این در حالی است که این قانون هنوز اجرا نشده است.

ادامه دارد...

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار