امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142163
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
علیرضا اولیایی منش در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس،‌افزود:‌ اقدامات وزارت بهداشت برای تحول نظام سلامت بسیار موثر بوده و موجب ...

علیرضا اولیایی منش در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس،‌افزود:‌ اقدامات وزارت بهداشت برای تحول نظام سلامت بسیار موثر بوده و موجب افزایش رضایتمندی مردم از خدمات درمانی در بیمارستانهای دولتی شده است.

وی گفت: یکی از این اقدامات افزایش درآمدهای اختصاصی بیمارستانهای دولتی بوده است با توجه به کتاب جدید ارزشگذاری نسبی خدمات سلامت به طول متوسط این تعرفه ها 2 برابر شد و به همین نسبت درآمد بیمارستانها از ارائه خدمات بین 90 تا 100 درصد بیشتر شده است.

رئیس اداره تعرفه گذاری و استاندارد درمان وزارت بهداشت ادامه داد: نمی شود،‌نظام درآمدی وزارت بهداشت اصلاح و متحول شود اما نظام بازتوزیع منابع اصلاح نشود به خصوص اینکه نظام پرداختی بیمارستانها در گذشته نامنعادل و بر مبنای کمیت ارائه خدمات بود.

وی افزود: به همین علت نظام بازتوزیع منابع درآمدی بیمارستانهای دولتی به صورت نظام مبتنی بر عملکرد و با توجه به کیفیت خدمات اصلاح می شود و به این تریبت هم دریافتی پرسنل پزشک، پرستار و سایر کارکنان بالینی و غیر بالینی بیمارستانها افزایش نسبی پیدا می کند و هم نحوه محاسبه و پرداختهای کارانه ها اصلاح می شود.

اولیایی منش گفت: کارانه پزشکان و غیر پزشکان در بیمارستانها مبلغی است که علاوه بر حقوق آنها با توجه به میزان درآمد بیمارستان بین کارکنان توزیع می شود و باعث می‌شود انگیزه پرسنل برای ارائه خدمات با کیفیت به بیماران و مراجعان بالا برود.

وی ادامه داد:‌ با ابلاغ دستورالعمل جدید بازتوزیع منابع درآمدی بیمارستانهای دولتی قدم بسیار بزرگی در روند طرح تحول سلامت رخ می دهد و در واقع اصلاح منابع درآمدی با حمایت دولت و اصلاح نظام باتوزیع منابع دو بخش مکمل هم هستند که به صورت پیوسته و در کنار هم نظام خدمات بیمارستانی کشور در بخش دولتی را که بیش از 75 درصد خدمات بستری را به مردم ارائه می‌کنند، متحول و ساماندهی می‌کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا کارانه پزشکان و برسنل بیمارستانی کف و سقف دارد و فاصله حداقل و حداکثر کارانه ها چقدر است،‌توضیح داد: تا زمانی که این دستورالعمل اجرا شود، نمی‌توانیم چنین ارقامی را اعلام کنیم چون میزان کارانه‌ها بستگی زیادی به عملکرد پرسنل بیمارستانی دارد اما قطعاً فاصله کمترین و بیشترین میزان کارانه‌ها نسبت به گذشته کمتر می‌شود و به خصوص آنهایی که میزان کارانه‌شان خیلی کم بوده، افزایش محسوس‌تری را در میزان کارانه خواهند داشت.

 

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها