امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142175
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ هما داوودی رئیس کانون وکلای دادگستری استان البرز در نشست خبری رئیس اسکودا با اصحاب ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ هما داوودی رئیس کانون وکلای دادگستری استان البرز در نشست خبری رئیس اسکودا با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چقدر در کانون‌ متبوعش معاضدت قضایی به مردم ایجاد می‌شود و چه میزان مراجعه دارند، گفت: در این سه سالی که از تشکیل کانون وکلای دادگستری البرز می‌گذرد یکی از قویترین اداره‌ها، اداره معاضدت‌ قضایی بود.

وی ادامه داد: کانون ما در قالب مشاوره حقوقی به مردم به خصوص کودکان و زنان و در دو کلینیک حقوقی در دانشگاه‌های شهید بهشتی و مفید استان البرز به صورت رایگان معاضدت قضایی را ارائه می‌کنیم.

داوودی با بیان اینکه با کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و کانون بازنشستگان برای معاضدت قضایی قرارداد داریم، اظهار داشت: سعی کرده‌ایم در بحث آموزش همگانی فعالیت خوبی داشته باشیم و در همین راستا در برنامه‌های رادیویی استان به مردم مشاوره حقوقی نیز می‌دهیم. همچنین روزانه 5 مراجعه کننده برای معاضدت قضایی داریم.

رئیس کانون وکلای دادگستری استان البرز درباره فعالیت‌هایی که این کانون انجام داده است، گفت: اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و تشکیل کمیسیون آموزش همگانی و آموزش حقوق مردم به زبان ساده از جمله فعالیت‌هایی است که این کانون انجام داده است.

همچنین حسینی رئیس کانون وکلای دادگستری ارومیه درباره معاضدت قضایی صورت‌گرفته در این کانون گفت: ما مراجعات زیادی نداریم ولی ولی در زمینه وکلای تسخیری که به نوعی معاضدت قضایی نیز هستند فعالیم به طوری که گاهی در هر ماه 190 وکیل تسخیری را معرفی می‌کنیم.

وی افزود: معاضدت و آموزش و حتی آموزش مسائل حقوقی در مدارس و از سنین نوجوانی از جمله فعالیت‌های کانون وکلای دادگستری ارومیه محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار