امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14218
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۴۱
تعداد بازدید: 78
«سیدمهدی فاطمیان» حافظ کل قرآن کریم و استاد حفظ قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: سرلوحه ...

«سیدمهدی فاطمیان» حافظ کل قرآن کریم و استاد حفظ قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: سرلوحه قرار دادن امور بر اساس توجه به قرآن و مبانی الهی وظیفه هر مسلمان و دوستدار اهل بیت علیهم السلام است.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم کلام خداست و از هر سخنی برتر است، ادامه داد: مسابقات بین‌المللی قرآن نقش بسزایی در تبیین آموزه‌های دینی و توجه بیشتر جوانان به مسائل دینی و قرآنی در کشور دارد.

فاطمیان با بیان اینکه ایران بالاترین جایگاه را در مسابقات بین‌المللی قرآن دارد، خاطرنشان کرد: درخشش جوانان کشورمان در مسابقات بین‌المللی قرآن گواهی بر این است که ایران در زمینه‌های حفظ و قرائت قرآن به جایگاه قابل توجهی دست یافته است.

موفقیت جوانان در عرصه‌های قرآنی مرهون پیروزی انقلاب اسلامی است

این حافظ بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، در برخی از کشورها مسابقات بین‌المللی قرآن برگزار می‌شد که در آن زمان جوانان فرصتی برای رشد و تعالی در فعالیت‌های قرآنی نداشتند، اما به لطف خداوند متعال پس از پیروزی انقلاب، در رشته‌های حفظ و قرائت قرآن کریم هزاران ممتاز و نخبه قرآنی در حال فعالیت است.

فاطمیان افزود: ایران حرف اول را در جهان اسلام در رابطه با فعالیت‌های دینی و تربیت نخبگان قرآنی میزرند، به طوری که عملکرد و موفقیت‌های جوانان در عرصه‌های بین‌المللی با دیگر کشورها غیرقابل مقایسه است.

وی با اشاره به قدمت برگزاری مسابقات قرآنی در سایر کشورها، تصریح کرد: در حالی که در بسیاری از کشورهای اسلامی، قدمت برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بیش از نیم قرن است، اما ایران به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و لطف خداوند توانسته در این 30 سال در برگزاری مسابقات قرآنی از دیگر کشورها پیشی بگیرد.

مقام معظم رهبری هدایت کننده فعالیت‌های قرآنی کشور هستند

این حافظ ممتازقرآن کریم، یکی از دلایل موفقیت و درخشش قاریان و حافظان کشورمان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را تشویق رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و گفت: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و حمایت‌های بنیانگذار این انقلاب، توجه و حمایت از فعالیت‌های دینی نهادینه شد، به طوری که اکنون جانشین برحق ایشان مقام معظم رهبری، با تدبیر فعالیت‌های قرآنی را هدایت و جوانان را به پیروی از قرآن تشویق می‌کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه مردم باید در هر سن و جایگاهی از قرآن تبعیت کنند، اظهارامیدواری کرد که تمامی مسئولان برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر داشتن 15 میلیون حافظ قرآن در کشور تلاش کنند.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها