امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142186
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مشکلات فراوان از جمله افزایش گداهای سمج در اطراف بنای تاریخی «تاج محل» که باعث ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مشکلات فراوان از جمله افزایش گداهای سمج در اطراف بنای تاریخی «تاج محل» که باعث شده چهره& zwnj; نامطلوبی را از این بنای تاریخی منطقه در ذهن برخی گردشگران برجا بگذارد، کاهش 7 درصدی مقصد نخست گردشگری هند را در پی داشته است.
بر اساس آمارها تاج ‌محل که در شمال شهر آگرا در منطقه‌ گوجرات و در 400 کیلومتری دهلی‌ نو پایتخت هند واقع شده و در سال 1983 میلادی در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسید، در سال 2014 میزبان شش میلیون و 900 هزار گردشگر بود که این رقم در سال 2013 حدود هفت میلیون 400 هزار گردشگر بود که از کاهش هفت درصدی گردشگران مقصد نخست گردشگری هند حکایت دارد که بیشتر آنها از کشورهای اروپایی هستند.
این بنای تاریخی که نمایی از سنگ مرمر سفید دارد و با استفاده از 20 هزار قطعه‌سنگ مرمر روی سکویی عظیم از مرمر بنا شده ، در قرن هفدهم میلادی به‌ دستور یکی از پادشاهان مغول هند به نام شاه‌جهان برای اثبات علاقه‌ او به همسرش در مدت 22 سال ساخته شده است.
هند که بیشتر گردشگرانش از کشورهای آلمان، فرانسه و انگلیس هستند، در سال 2013 میزبان حدود هشت میلیون گردشگر بود که  حاصل آن وارد شدن حدود 23 میلیارد دلار ارز به چرخه اقتصادی این کشور و ایجاد هزاران شغل جدید بود. در این شرایط دولت هند  برای جذب ‌50 میلیون گردشگر به این کشور در سال 2020 و کسب درآمد  ‌50 میلیارد دلاری از محل صنعت گردشگری در این سال  نیز هدف‌گذاری کرده است.
«سازمان جهانی جهانگردی» نیز در آخرین گزارش خود در زمینه صنعت گردشگری هند، این کشور را با کسب درآمد حدود 2600  دلاری از هر گردشگر، موفق‌ ترین کشور جهان در جذب درآمد از گردشگران اعلام کرد، این در حالی است که در بین دیگر مقاصد برتر  گردشگری جهان آمریکا از هر گردشگر حدود 1900 دلار، چین حدود 900 دلار، فرانسه حدود 650 دلار و انگلیس حدود 600 دلار  درآمد کسب می کند.
کارشناسان علت اصلی این امر را زمان طولانی اقامت گردشگران در هند در مقایسه با دیگر کشورها  با هدف استفاده از طب سنتی این کشور و انجام اعمال جراحی با هزینه‌ پایین اعلام کرده اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها