امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142187
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بر اساس نظرسنجی‌ها حزب چپ‌گرا(سیریزا) یونان که ضد ریاضت‌های اقتصادی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بر اساس نظرسنجی‌ها حزب چپ‌گرا(سیریزا) یونان که ضد ریاضت‌های اقتصادی حزب سوسیالیست پاسوک است، بسیار پیش افتاده است اما احتمالا کرسی‌های کافی برای به دست گرفتن حکومت را به تنهایی به دست نمی‌آورد.

به گزارش روزنامه گاردین، بعد از 5 سال ریاضت و صرفه جویی و رکود اقتصادی در یونان،‌ مردم این کشور امروز صبح با شرکت در انتخاباتی تاثیرگذار به پای صندوق‌های رای رفتند. نتیجه این انتخابات می‌تواند کشور بحران دیده یونان را در آستانه جدایی از اتحادیه اروپا قرار دهد.

هم‌چنین آخرین نظر سنجی‌ها روز جمعه گذشته، نشان داد حزب سوسیالیست پاسوک خواستار اتمام ریاضت اقتصادی و مذاکرات مجدد بر کوه بدهی‌های یونان است. این حزب در نظرسنجی‌ها با 4 تا 7 درصد از رقیب اصلی خود یعنی حزب محافظه کار دموکراسی نوین، پیشتاز بود.

«سیپراس» رهبر حزب چپ‌گرای یونان یا همان حزب سیریزا در آستانه انتخابات گفت «موفقیت و پیروزی در دستان ماست و وعده داد عزت مردم یونان را دوباره احیا کند».

اما احتمال پیروزی حزب سیریزا کسانی را که به دنبال کاستن بدهی 320 میلیارد یورویی این کشور هستند، به وحشت انداخته است. برخی تحلیل‌گران از این می‌ترسند که سیریزا منجر به خروج یونان از ناحیه یورو خواهد شد.

اعلامیه سیریزا در میان موارد مختلف خواستار تغییرات در دستمزدهای پایین و کاستن درآمدها، تغییرات اساسی در بیمه درمانی و ارائه برق به مردم نیازمند و پایان بخشیدن به مالیات‌های اضافی برای موارد اضطراری است.

به نوشته گاردین، اگر این حزب برای تشکیل دولت ائتلافی نیاز به دیگر احزاب سیاسی داشته باشد.  تنها احتمال، حزب پوتامی است. این حزب مانند حزب سیریزا خواهان اتمام ریاضت و صرفه جویی اقتصادی بوده و خواستار تغییرات ریشه‌ای و اساسی در حکومت ناقص یونان است.

از سال 2009 تا کنون،‌ اقتصاد یونان با رکود یک چهارمی در تولید ناخالص ملی مواجه شد و بیش از یک سوم جمعیت این کشور شاهد کاهش درآمدهای خود بوده و بیکاری در این کشور به 26 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار