امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142189
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حوادث در جنوب یمن با شتاب در حال تغییر است، نیروهای پایگاه دریایی در عدن حمایت خود ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حوادث در جنوب یمن با شتاب در حال تغییر است، نیروهای پایگاه دریایی در عدن حمایت خود را از نیروهای جنبش جنوب اعلام کردند و پرچم جنبش جنوب بر فراز این نیروگاه به اهتزار درآمد. اما کمیته‌های مردمی بر یک نقطه مهم استراتژیک میان استان‌های عدن و ابین مسلط شدند.

بنا به گزارش «المیادین»، استان سبأ اعلام خودمختاری کرد و به استان‌های عدن و حضرموت در جنوب پیوست. این اتفاق پس از آن اتفاق افتاد که رهبران جنبش جنوبی اعلام جدایی کردند و تعدادی از نیروهای کمیته‌های مردمی بر مرزهای سابق دو طرف شهر مستقر شدند.

از سوی دیگر اتحاد قبایل حضرموت صادرات نفتی به صنعا را متوقف کرد و اعلام کرد امنیت استان از طریق افرادش تامین خواهد شد. اما در استان نفت‌خیز «شبوه» کمیته‌های مشترک از جنبش جنوبی و فرماندهان حکومت محلی تجهیزات امنیتی را در اختیار گرفتند و ایست‌های تفتیش ایجاد کردند.

در سطح سیاسی و در یک نشست اضطراری سه تصمیم گرفته شد که مهم‌ترین آنها تشکیل «هیأت هماهنگی موقت» متشکل از نمایندگان تمام گروه‌هاست و قرار است این هیأت اداره اوضاع فعلی در جنوب یمن را به دست گیرد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها