امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142190
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت که رویکرد آمریکا در قبال نشست مسکو درباره بحران سوریه نشان

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت که رویکرد آمریکا در قبال نشست مسکو درباره بحران سوریه نشان میدهد که جنگ با داعش باعث کاهش فشارها علیه حکومت بشار اسد شده است.

براساس این گزارش، هدف نشست مسکو که به ابتکار دولت روسیه از روز دوشنبه برگزار خواهد شد بررسی راههایی برای آغاز دوباره مذاکرات صلحی است که سال گذشته در ژنو برگزار شد اما با شکست مواجه شد.

در طرح صلح روسیه که از مدتها پیش مطرح شده نیازی به خروج بشار اسد از قدرت نیست، مساله ای که معارضان سوری در فرصتی آن را مطرح میکنند.  

براساس گزارش رویترز، آمریکا که در ظاهر همچنان خواهان براندازی حکومت اسد است انتظار میرود کنفرانسی که هدفش برکناری بشار اسد نباشد را محکوم کند اما از سال گذشته که جنگ با تندروهای داعش در سوریه و عراق آغاز شده است، واشنگتن تمرکز کمتری بر ساقط کردن بشار اسد داشته است. این مساله(ابقای اسد در قدرت) در مذاکرات مسکو مورد اعتراض قرار نگرفته است و جان کری وزیر خارجه آمریکا گفته است که امیداوار است آنها بتوانند ثابت کنند که مفید هستند.

انتهای پیام/م

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها