امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142196
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چهارمین سالروز انقلاب مصر در حالی برگزاری می‌شود که نیروهای انقلابی و حامیان اخوان

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چهارمین سالروز انقلاب مصر در حالی برگزاری می‌شود که نیروهای انقلابی و حامیان اخوان المسلمین هر دو اعلام کرده‌اند که برای تحقق مطالباتشان به خیابان‌ها می‌آیند.

از سوی دیگر فرماندهان  نیروهای امنیتی مردم را تهدید کردند که با هر تلاشی برای تجمع اعتراضی مقابله خواهند کرد، در همین راستا «نجاح فوزی» معاون وزیر کشور مصر گفته بود کسانی که تلاش کنند به سازمان‌های دولتی نزدیک شوند از گلوله نیروهای امنیتی بی نصیب نخواهند بود.

بر همین اساس وزارت بهداشت مصر در تازه ترین آماری که از شمار قربانیان تظاهرات‌های امروز در سراسر مصر منتشر کرده از کشته شدن ۱۱ نفر و زخمی شدن دست کم ۳۰ تن خبر داده است.

روز شنبه (دیروز) «شیماء الصباغ» عضو حزب اتحاد مردمی سوسیالیست مصر به ضرب گلوله نیروهای پلیس کشته شد.

برای تکمیل شدن پروژه ارتش و پلیس برای مقابله با تجمعات مردمی سازمان حمل و نقل ریلی مصر اعلام کرده بود که حرکت قطارها به قاهره از روز شنبه تا دوشنبه متوقف خواهد بود.

جنبش جوانان 6 آوریل که یکی از گروه‌های اصلی در تحقق انقلاب 25 ژانویه به شمار می‌رود اعلام کرد که علیه دولت فعلی مصر و حکومت «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور این کشور به خیابان خواهد آمد زیرا السیسی ثابت کرده که می‌خواهد رژیم مبارک را بار دیگر روی کار بیاورد و بر همین اساس مبارک و پسرانش را از زندان آزاد و جوانان انقلابی را مجازات می‌کند.

در طول تظاهرات روز گذشته و امروز معترضان همان شعارهای «معیشت، آزادی عدالت اجتماعی و کرامت انسانی» را که شعارهای انقلاب 25 ژانویه بود سر دادند.

از سوی دیگر جریان‌های وابسته به گروه‌های انقلابی در خارج از مصر نیز از شهروندان مصری خواسته در برابر سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌های مصر در خارج از کشور تجمع کنند و از کشورهای جهان بخواهند از سران کودتا حمایت نکنند.

انتهای پیام/ب

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها