امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142202
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمیته دولتی مبارزه با محاصره غزه اعلام کرد دو ماه دیگر اولین سفر دریایی از بندر غزه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمیته دولتی مبارزه با محاصره غزه اعلام کرد دو ماه دیگر اولین سفر دریایی از بندر غزه انجام خواهد شد.

بنا به گزارش وبگاه خبری «فلسطین الیوم»، این سفر دریایی در راستای انتقال بیماران نوار غزه انجام می‌شود.

«علاء الدین البطه» عضو کمیته دولتی مبارزه با محاصره غزه هفته گذشته اعلام کرد این کمیته تدابیر لازم را برای یک ایجاد گذرگاه آبی در نوار غزه که مقدمه ساخت بندر در این باریکه است، آغاز خواهد کرد.

البطه افزود: ما موافقت چند دولت برای آغاز اجرای طرح گذرگاه آبی مذکور را جلب کرده‌ایم. وی سپس از دولت فلسطین (دولت توافق ملی) خواست با این کمیته برای ساخت یک بندر (در آینده) همکاری کند.

او در ادامه گفت: افتتاح یک گذرگاه آبی برای فلسطینیان حقی طبیعی است که توافق «اوسلو» (امضا شده در 1993) نیز به آن اشاره دارد. البطه بر به کارگیری یک کشتی برای انتقال دانشجویان و بیماران تاکید کرد.

وی سپس از تمامی طرفداران فلسطین و اعراب خواست برای اجرایی شدن این طرح گام بردارند. البطه از اتحادیه اروپا نیز خواست به این طرح احترام بگذارد و محاصره و اشغال غزه را غیر قانونی خواند و گفت طرح مذکور از رنج مردم غزه تا حدودی می‌کاهد.

از مجموع 7 گذرگاه غزه، اسرائیل 6 گذرگاه را بسته است و تنها معبر رفح در حال حاضر به صورت موقت چند روزی باز و دوباره به وسیله مصر بسته می‌شود.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار