امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142205
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «دنیس مک دوناف» رئیس دفتر اوباما می‌گوید که روابط با اسرائیل، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «دنیس مک دوناف» رئیس دفتر اوباما می‌گوید که روابط با اسرائیل، مهم‌ ترین اولویت در روابط خارجی آمریکا است.
وی که با شبکه خبری سی‌ان‌ان مصاحبه می‌کرد، پس از طرح سوالی در خصوص تأثیر حاشیه‌های سفر آتی نتانیاهو به آمریکا گفت که «رابطه با اسرائیل، مهم‌ترین رابطه‌ای است که ما در دنیا داریم.»
نتانیاهو بنا دارد اواسط بهمن ماه، به دعوت «جان بینر» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به کنگره رفته و برای نمایندگان ملت، در خصوص مسائل مربوط به ایران سخنرانی کند.
این سفر با مقامات مربوطه در دولت و وزارت خارجه آمریکا هماهنگ نشده بود و کاخ سفید هم در واکنش به این اقدام «غیر دیپلماتیک»، از عدم دیدار اوباما و جان کری با نتانیاهو خبر داد.
اوباما البته چند روز بعد مدعی شد که این لغو دیدار، به دلیل نزدیک بودن انتخابات در سرزمین‌های اشغالی صورت گرفته است.
آقای «مک دوناف» امروز در واکنش به اخبار و گزارش‌های پیرامون این موضوع گفت: «روابط ما با اسرائیل چند وجهی، عمیق و متعهدانه است. روابط ما بر یک سری تهدیدات و ارزش‌های مشترک استوار است و یک مورد خاص (لغو دیدار اوباما و نتانیاهو) نمی‌تواند نمایه‌ای از کلیت این روابط باشد.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها