امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142206
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خانم کلاودیا روت عضو حزب سبز‌ها و نایب‌ رئیس مجلس آلمان که در رأس یک هیأت ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خانم کلاودیا روت عضو حزب سبز‌ها و نایب‌ رئیس مجلس آلمان که در رأس یک هیأت پارلمانی به ایران سفر کرده، عصر امروز (یکشنبه) با مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

مرتضی سرمدی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از افزایش تبادل هیأت‌های پارلمانی بین دو کشور، افزایش تبادلات پارلمانی بین ایران و آلمان را در راستای ایفای نقش و مسئولیت ملت‌ها در کمک به افزایش درک متقابل و گسترش روابط مهم ارزیابی کرد.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران از ابتدا بر ضرورت متوقف ساختن حمایت مالی و تسلیحاتی از گروههای تروریستی تأکید کرده، اظهار داشت: متأسفانه برخی کشورهای غربی و منطقه، زمانی متوجه این خطر شدند که دامنه آن به نقاط مختلف منطقه و جهان سرایت کرده بود و اکنون لازم است برخی از سیاست‌ها که به افزایش شعله های تروریسم منجر شد، تغییر یابد.

قائم مقام وزیر امور خارجه همچنین خاطرنشان کرد: برخورد دوگانه با موضوع آزادی بیان و سوء استفاده از آن برای توهین به مقدسات مذهبی مسلمانان و ایجاد موج اسلام هراسی، غیرقابل قبول است و نتیجه ای جز ترویج بیشتر افراط گرایی ندارد.

کلاودیا روت نیز در این دیدار با اشاره به نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در منطقه و سابقه تعامل مثبت آن با مشکلات منطقه ازجمله پذیرش میلیونی آوارگان افغان و کمک به مقابله با تروریسم در عراق، برای تقویت روابط پارلمانی و استفاده از ظرفیت‌های موجود بین دو کشور اعلام آمادگی کرد و نسبت به موفقیت مذاکرات هسته ای ابراز امیدواری کرد.

وی ضمن تأیید ضرورت تمرکز بر راه حل سیاسی برای بحران سوریه، مشارکت، همکاری و ایفای نقش فعال قدرتهای منطقه ای برای حل مشکلات منطقه را موردتأکید قرار داد.

نایب رئیس پالمان آلمان با بیان اینکه اقدامات داعش و گروه‌های تکفیری هیچ ربطی به اسلام ندارد، تأکید کرد که درمورد واقعیت اسلام و تعالیم آن باید روشنگری صورت گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار