امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۰۹:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142207
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تلفات درگیری‌های امروز میان نیروهای امنیتی و معترضان در قاهره و دیگر شهرهای ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تلفات درگیری‌های امروز میان نیروهای امنیتی و معترضان در قاهره و دیگر شهرهای این کشور به 20 کشته و بیش از 50 زخمی افزایش پیدا کرد.

این درحالی است که ساعتی قبل وزرات بهداشت مصر تعداد تلفات را 11 کشته و 30  زخمی اعلام کرده بود.

چهارمین سالروز انقلاب مصر در حالی امروز برگزاری شد که نیروهای انقلابی و حامیان اخوان المسلمین هر دو اعلام کردند که برای تحقق مطالباتشان به خیابان‌ها می‌آیند.

 جنبش جوانان 6 آوریل که یکی از گروه‌های اصلی در تحقق انقلاب 25 ژانویه به شمار می‌رود اعلام کرد که علیه دولت فعلی مصر و حکومت «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور این کشور به خیابان خواهد آمد زیرا السیسی ثابت کرده که می‌خواهد رژیم مبارک را بار دیگر روی کار بیاورد و بر همین اساس مبارک و پسرانش را از زندان آزاد و جوانان انقلابی را مجازات می‌کند.

در طول تظاهرات روز گذشته و امروز معترضان همان شعارهای «معیشت، آزادی عدالت اجتماعی و کرامت انسانی» را که شعارهای انقلاب 25 ژانویه بود سر دادند.

از سوی دیگر جریان‌های وابسته به گروه‌های انقلابی در خارج از مصر نیز از شهروندان مصری خواسته در برابر سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌های مصر در خارج از کشور تجمع کنند و از کشورهای جهان بخواهند از سران کودتا حمایت نکنند.
 انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها