امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142214
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت خارجه انگلیس در تازه‌ترین گزارش منتشره درباره امور ایران که دخالتی آشکار ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت خارجه انگلیس در تازه‌ترین گزارش منتشره درباره امور ایران که دخالتی آشکار در موارد داخلی یک کشور می‌باشد، نسبت به وضعیت حقوق بشر، مجرمان محکوم شده توسط دستگاه قضایی، حقوق بانوان، اقلیت‌های دینی و پاره‌ای موارد دیگر ابراز نگرانی کرده است.
در بخشی از گزارش منتشره ویژه وزارت خارجه انگلیس در این زمینه که تا تاریخ 31 دسامبر 2014 اوضاع داخلی ایران را نشانه گرفته، آمده است: وضعیت حقوق بشر در ایران بین ماه‌های اکتبر و دسامبر سال 2014 تغییر اندکی داشته و با وجود مباحثات صورت گرفته در این زمینه، تغییری مثبت در اوضاع حقوق بشر ایران رخ نداده است.
در گزارش جهت‌دار وزارت خارجه انگلیس که دخالت در امور داخلی یک کشور می‌باشد، مجددا به طرح مواردی چون وجود «محدودیت در فعالیت اقلیت‌های مذهبی»، «آزادی بیان»، «امور قضایی» چون اعدام افراد پرونده‌دار ، و «آزادی فعالیت خبرنگاران» و مسئله «حقوق بانوان» ابراز نگرانی شده است.
در این گزارش در بیان تنها نکات معدود مثبت در ایران در زمینه حقوق بشر  به گفت‌وگوی «محمد جواد لاریجانی» رییس کمیته حقوق بشر ایران با شبکه خبری «فرانس _24 » در 8 دسامبر 2014 اشاره شده است.
در بخش دیگر تحلیل امور ایران، وزارت خارجه انگلیس مدعی بدرفتاری ایران با اقلیت‌های مذهبی شده است.
در این گزارش همچنین تاکید شده است دولت انگلیس نسبت به اوضاع نگران کننده حقوق بشر در ایران به ویژه در زمینه آزادی بیان و حقوق زن مواردی را به کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد یادآوری کرده  و انتظار دارد ایران به این موارد قبل از برگزاری شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در مارس 2015 پاسخ دهد.
گفتنی است، وزارت خارجه انگلیس چندی قبل نیز در اسناد منتشره جدید خود، با نامیدن ایران به عنوان کشور «پرخطر سیاسی» و البته حائز اهمیت، خواهان اتخاذ اقدام‌های آتی در راهبرهای سیاست خارجی لندن در قبال ایران شده بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها