امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142216
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امروزه کشورهای چین، روسیه و حتی بسیاری از متحدان اروپایی این دو کشور معتقدند که نقش ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امروزه کشورهای چین، روسیه و حتی بسیاری از متحدان اروپایی این دو کشور معتقدند که نقش ایران در ثبات منطقه بسیار حیاتی‌تر از آن است که بتوان آن را نادیده گرفت.

این مطلب را روز شنبه، کریم سجادپور، تحلیل‌گر مسائل ایران در اندیشکده کارنگی نوشته است.

سجادپور در این یادداشت به اثرات مخرب وضع تحریم‌های ضدایرانی در شرایط فعلی پرداخته و می‌نویسد: «تحریم‌های آمریکا  می‌تواند اتحاد میان متحدان واشنگتن در مذاکرات هسته‌ای را بر هم بزند.»

وی در ادامه با رد این ادعا که وضع تحریم‌های بیشتر ایران را به دادن امتیازهای بیشتر در مذاکرات ترغیب می‌کند نوشت این اقدام تهران را به آغاز دوباره فعالیت‌های هسته‌ای ترغیب خواهد کرد.

نویسنده در بخش دیگری از این یادداشت به اثرات تحریم‌ها بر اقتصاد ایران اشاره کرده اما می‌افزاید مشخص نیست که در صورت شکست دیپلماسی با ایران، سایر کشورها تمایلی به ادامه همکاری با آمریکا برای ادامه فشارها بر ایران داشته باشند.

در ادامه گزارش اندیشکده کارنگی آمده است: «امروزه چین، روسیه و بسیاری از متحدان اروپایی معتقدند که نقش ایران برای ثبات منطقه حیاتی‌تر از آن است که نادیده گرفته شود.»

انتهای پیام/ا.

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها