امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142222
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «میچ‌ مک‌کانل» رئیس اکثریت مجلس سنا می‌گوید ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «میچ‌ مک‌کانل» رئیس اکثریت مجلس سنا می‌گوید طرح‌هایی ضد ایرانی که قانونگذاران این مجلس قصد تصویب آن را دارند باعث ایجاد انگیزه در ایرانی‌ها برای رسیدن به توافق هسته‌ای خواهد شد.

آقای مک‌کانل که همراه با جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در برنامه ۶۰ دقیقه شبکه خبری سی‌بی‌اس حضور داشت در اظهاراتی برای دفاع از تشدید تحریم‌ها علیه ایران گفت که طرح‌های تحریمی تنها در صورت نرسیدن به توافق هسته‌ای به اجرا در خواهند آمد.

وی در توضیح بیشتر گفت که تحریم‌ها در واقع ایرانی‌ها را بیشتر برای رسیدن به توافق با گروه ۱+۵ انگیزه‌مند می‌کند چون ایرانی‌ها می‌دانند که در صورت عدم توافق اوضاع برای آنها سخت‌تر خواهد شد.

نمایندگان سنای آمریکا، که از ابتدای سال جدید میلادی رسما کار خود را با اکثریت جمهوری‌خواه آغاز کرده، در حال حاضر دو طرح ضدایرانی را در نوبت معرفی دارند. طرح اول را «مارک کرک» و «رابرت منندز» در نظر دارند که خواهان تصویب تحریم‌های مشروط علیه ایران است. طرح دوم هم متعلق به «باب کورکر» و «لیندسی گراهام» است که خواهان تصویب هرگونه توافق با ایران، پیش از اجرایی شدن آن، در کنگره است.

بر اساس طرح کرک-منندز که گفته می‌شود حمایت بسیاری از سناتورها در هر دو حزب را به همراه خود دارد، تحریم‌هایی را به تصویب می‌رساند که در صورت «شکست مذاکرات یا عدم پایبندی ایران به توافق» اجرایی می‌شود. حامیان این طرح در تلاش هستند تا حد نصاب کافی برای «ضد-وتو» کردن آن را در میان نمایندگان سنا جلب کنند. بر اساس قوانین آمریکا، رئیس‌جمهور امکان وتوی مصوباتی که آرای دو سوم نمایندگان سنا را به دست آورده باشد، ندارد.

بر اساس طرح دیگر نیز که در سنای قبلی به صورت مشترک از سوی «باب کورکر» رئیس جدید کمیته روابط خارجی سنا و «لیندسی گراهام» دیگر سناتور جمهوری‌خواه به کنگره معرفی شده بود و تاکنون نتوانسته حمایت چندانی در میان دموکرات‌ها به دست آورد، هرگونه توافقی با ایران، پیش از اجرایی شدن، نیازمند تصویب از سوی قانونگذاران خواهد بود.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها