امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142225
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 247
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ بیست‌وششمین عصرانه ادبی فارس، عصر سه‌شنبه به مرور آثار ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ بیست‌وششمین عصرانه ادبی فارس، عصر سه‌شنبه به مرور آثار «علی‌ اکبر والایی»، نویسنده خواهد پرداخت. مشق خاکی، آوای پرستوها، مردی از مدینة فاضله، باد در گیسوان آتش و خلوت مدیر از جمله آثار والایی هستند.

محمدرضا اصلانی، نویسنده به همین مناسبت در گفت‌وگوی کوتاهی با فارس به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص والایی پرداخت. اصلانی با بیان اینکه، والایی در حوزه‌های نوجوان و بزرگ‌سال آثاری را خلق کرفده است، گفت: والایی کارهای خوب و وزینی دارد و ناشران بزرگ و معتبری هم کارهایش را چاپ کرده اند. ایشان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چند اثر کار چاپ کرده و باقی آثارش را هم هم ناشران مختلف و شناخته شده راهی بازار نشر کرده است.

اصلانی در ادامه افزود: اغلب رمان های والایی در جشنواره ها و مسابقات، مقام و عنوان آورده‌اند. در حوزه های مختلف دست به قلم بوده است. در آثارش هم رمانهای اجتماعی دیده می شود و هم دفاع مقدس. در مجموع کارهاش ارزشی است. خودش هم انسان با اخلاق و مبادی آداب است.

اصلانی در ادامه با اشاره به روحیه خاص والایی افزود: نویسنده‌ها کلا طبیعت‌شان این است که کمتر دیده می شوند. در این میان نویسنده هایی که کارهای اجرایی ندارند اصلا دیده نمی شود. یک نویسنده ممکن است کار اجرایی نداشته باشد و کارهایش دیده نشود اما در مورد نویسنده دیگری ممکن است برعکس باشد و چهل - پنجاه کتاب خوب داشته باشد ولی چون هیچ وقت کارهای اجرایی نداشته است، هیچ کس کارهایش را نشناسند. آقای والایی نیز از این قاعده است و همچنین به دلیل روحیه خاص خودش زیاد دنبال چهره و نام شدن و مصاحبه و کارهای رسانه ای نیست. والایی از آن دسته از انسانهای درونگراست. سرش را انداخته پایین و کارش را می کند.

وی در پایان اظهارات خود گفت: خیلی از نویسنده‌هایی که الان دارند کار منتشر می کنند، چه در مطبوعات چه کتاب‌هایشان، آثاری دارند که می توان آنها را در کتاب‌های درسی استفاده کرد. آقای والایی هم از همین دسته است و می‌توان برخی آثار ایشان را در کتاب‌های درسی استفاده کرد. ارزش کار ایشان به اندازه ای است که بعضی از آثارشان به عنوان متن درسی دانش آموزان قرار گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها