امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142240
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رونمایی از 20 هزار جلد قرآن کریم با حضور مهدی قره‌شیخلو رئیس ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رونمایی از 20 هزار جلد قرآن کریم با حضور مهدی قره‌شیخلو رئیس سازمان دارالقرآن و جمعی از خیران قرآنی در ساختمان سازمان دارالقرآن امروز 5 بهمن‌ماه برگزار شد.

تربیت ۱۰۰ هزار معلم قرآن توسط سازمان دارالقرآن

مهدی قره‌شیخلو رئیس سازمان دارالقرآن با اشاره به اینکه این سازمان در سه دهه فعالیت خود برنامه‌های متنوعی را دنبال کرده است، اظهار داشت: یکی از مأموریت‌های سازمان دارالقرآن توسعه آموزش‌های عمومی قرآن در سراسر کشور است که در این راستا ما توانستیم بزرگترین شبکه آموزش عمومی قرآن کشور بعد از آموزش و پرورش باشیم و 100 هزار معلم قرآنی را نیز برای توسعه برنامه‌های قرآنی تربیت کنیم.

اجرای ۵۰ برنامه و آموزش ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر در سال

وی با بیان اینکه سالانه حدود 300 تا 500 هزار نفر توسط سازمان دارالقرآن تحت آموزش تخصصی و عمومی قرار می‌گیرند، افزود:‌ ما سالانه حدود 50 عنوان برنامه آموزشی در موضوعات مختلف قرآنی از جمله حفظ، تفسیر و قرائت قرآن کریم برگزار می‌کنیم.

ساماندهی فعالیت‌های قرآنی مردمی

قره‌شیخلو با اشاره به اینکه دومین مأموریت سازمان دارالقرآن ساماندهی مشارکت‌های مردمی در حوزه‌های قرآنی است، گفت: در حوزه قرآن سیاست نظام این است که حضور مردم در برنامه‌های قرآنی پررنگ‌تر باشد و مردم کارهای قرآنی را مدیریت کرده و به سرانجام برسانند همانطور که در محرم مردم برای عزاداری امام حسین(ع) به صورت خودجوش هزینه می‌کنند از این ظرفیت برای توسعه برنامه‌های قرآنی نیز استفاده شود.

وی با بیان اینکه بیش از 6 هزار تشکل مردمی در سراسر کشور فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: سومین مأموریت سازمان دارالقرآن نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این مجموعه تأسیس شد.

بسیاری از روستا‌های کشور از حداقل امکانات قرآنی بی‌بهره‌اند

رئیس سازمان دارالقرآن با اشاره به وجود امکانات متنوع برای توسعه آموزش‌های قرآنی افزود: برای انجام این مأموریت نیاز به شرایط و لوازمی داریم. مثلاً در بحث آموزش داشتن کتاب قرآن از اهمیت زیادی برخوردار است که البته متأسفانه هنوز این نیاز به خوبی برطرف نشده است به طوری که در بسیاری از روستاهای کشور شاهدیم که مردم از حداقل‌ امکانات نیز برخودار نیستند.

چاپ و توزیع ۱۰۰ هزار جلد قرآن با مشارکت مردم

وی با بیان اینکه در چاپ و توزیع قرآن در سال‌های اخیر فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است و امسال سعی کردیم این امر را برعهده مردم قرار دهیم، خاطرنشان کرد: برای شروع کار گام‌های خوبی برداشته شد به طوری که تاکنون 80 هزار جلد قرآن چاپ و توزیع شده است که امیدواریم تا پایان سال این تعداد به 100 هزار جلد قرآن کریم برسد.

۹۵ درصد مؤسسات قرآنی مکان ندارند

قره‌شیخلو با اشاره به نیاز جامعه به امور قرآنی گفت: 2 هزار مؤسسه قرآنی به اسم قرآن فعالیت می‌کنند که بیش از 95 درصد این مؤسسات مکان ندارند در حالی که ما فضای فیزیکی خوبی همچون مدارس در کشور داریم اما متأسفانه از این ظرفیت به درستی استفاده نمی‌شود.

رئیس سازمان دارالقرآن با بیان اینکه فرهنگ هزینه کردن برای چاپ و توزیع قرآن کریم باید در بین مردم نهادینه شود، افزود: امیدواریم با پشتیبانی‌های مردم فرهنگ هزینه کردن برای گسترش امور قرآنی در کشور توسعه یابد تا بتوانیم از این طریق به مطالبات قرآن مقام معظم رهبری نیز جامعه عمل بپوشانیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها