امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142258
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه داوری روز 26 دی ماه با حضور استاد احمد پژمان، استاد هوشنگ کامکار، حمیدرضا دیبازر، امیرحسین اسلامی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه داوری روز 26 دی ماه با حضور استاد احمد پژمان، استاد هوشنگ کامکار، حمیدرضا دیبازر، امیرحسین اسلامی و دکتر امین هنرمند آغاز گردید. هیئت داوران اسامی سه نفربرگزیده را به شرح زیر اعلام کردند: رهام شناسا، وحید جهانداری و حسان صائمی.

با پایان یافتن مهلت ارسال آثار، در ابتدا هر یک از 42 اثر ارسالی مورد ارزیابی اولیه قرار گرفت و نمونه‌های صوتی آنها شنیده شد. در این مرحله، هر یک از داوران نتیجة ارزیابی خود را ثبت کرده و در پایان با معدل‌گیریِ نمرات، حدود 10 اثر برای راه‌یابی به مرحلة دوم در نظر گرفته شد. در مرحلة دوم، آثارِ انتخابی مجدداً مورد مطالعه قرار گرفته و دو نفرِ برگزیده با اتفاق آراء مشخص شدند. پیش از تصمیم‌گیری در مورد نفر اول و دوم از میان دو نفر برگزیده، هر یک از داوران تحلیل خود را از قطعات ارائه داده و پس از بحث و گفتگو، نفرات برگزیده با اختلاف ناچیزی انتخاب شدند.

در طی ارزیابی آثار، موارد مختلفی مورد توجه داوران قرار گرفت؛ علاوه بر استفاده از عناصر موسیقی ایرانی که جزو ملزومات شرکت در مسابقه بود، جذابیت و اصالت مواد تماتیک و موتیویک، زبان هارمونیک، بسط و گسترش تماتیک و فرم، استفادة موثر و مصطلح از سازها و نحوة نگارش پارتیتور مورد بررسی قرار گرفت. در هر یک از آثار ارسالی، برخورد متفاوتی با موارد فوق صورت گرفته و عموماً مُدها و مواد تماتیکِ مورد استفاده، تداعی‌کنندة موسیقی ایرانی بودند. بدیهی است که در هر مسابقه‌ای تعداد محدودی برگزیده وجود دارد و ناگزیر تعداد بسیاری از شرکت کنندگان جزو منتخبین نیستند. عدم انتخاب این آثار هرگز به معنی کیفیت پایین آنها و یا عدم صلاحیت عرضة آنها نیست، بلکه باید توجه داشت که این آثار با توجه به نحوة داوری و نگاه خاص هیأت داورانِ این مسابقه در رقابت با سایرین ناموفق بوده‌اند. این رقابت گاهی بسیار تنگاتنگ است و چه بسا برخی از آثارِ انتخاب نشده به دلیل کیفیت مناسب‌شان در مسابقات دیگر مورد توجه قرار گیرند.

بر اساس این گزارش، اعلام نتایج انتخاب نفر اول، دوم و سوم در روز اختتامیه دوسالانه آهنگسازی احمد پژمان خواهد بود. مراسم اختتامه دوسالانه آهنگسازی احمد پژمان در روز پنجشنبه 16 بهمن ماه از ساعت 18 الی 22 با حضور اساتید و هیئت داوران در تالار وحدت  برگزار خواهد شد. اختتامیه شامل اجرای قطعات برتر، اهدای جوایز و برنامه‌های تدارک دیده شده خواهد بود.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها