امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142260
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مجتبی عبداللهی» گفت: سازمان زیباسازی شهر تهران با استفاده از این فرصت و با انتخاب هنرمندان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مجتبی عبداللهی» گفت: سازمان زیباسازی شهر تهران با استفاده از این فرصت و با انتخاب هنرمندان مستعد باید به دنبال آغاز فصل جدیدی در تلفیق هنر و فرهنگ بر روی دیوارهای شهرمان باشد.

وی، برگزاری دوسالانه دیوارنگاری شهری با موضوع شاهدان شهر را حرکتی جدید و قابل ستایش خواند و ابراز امیدواری کرد تا بهترین آثار برای نمایش بر روی دیوار های شهر انتخاب شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه افزود: باید هرچه سریعتر و پس از نهایی شدن رای هیات داوران در انتخاب آثار برگزیده، وارد عمل شد تا این نقاشی‌ها در سطح شهر اجرا شوند و فضای عمومی شهر تغییر کند.

وی خاطرنشان کرد: مطمئنا با اجرایی شدن این آثار در سطح شهر، تحولی جدید در فضای بصری پایتخت ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به حجم بالای درخواست هنرمندان برای حضور در این دوسالانه افزود: استقبال هنرمندان از این رویداد هنری نشان دهنده موفقیت آمیز بودن ایده برگزاری این رویداد است.

عبداللهی همچنین در ادامه و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تاثیر دیوار نگاری هایی با مفهوم ایثار و شهادت برروی مخاطبان بین المللی که به ایران سفر می کنند چه خواهد بود، افزود : قطعاً با این نقاشی‌ها، فضای شهری مجدداً دگرگون می‌شود. ما در شهرداری تهران و در ارتباط با فرهنگ شهری موظف هستیم که یاد و خاطره شهدا را همیشه زنده نگه داریم و با برگزاری رویداد هایی از این قبیل ، بر روی این تفکر تاثیر خواهیم گذاشت. علاوه بر این، مهمانان خارجی با دیدن فضای شهری پایتخت، شهری که ام‌القرای جهان اسلام است، قطعاً با نگاهی جدید ایران اسلامی را به نظاره خواهند نشست.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر رابطه مفهوم ایثار و شهادت با رویکرد جدید شهرداری تهران که قرار است تهران شهر مهربانی باشد، گفت: این دو رویکرد کاملا همسو هستند و این تاثیر بر مردم، خانواده‌های شهدا، رزمندگان و ... ملموس است. حتی بر روحیه اساتیدی که به عنوان داور در این دوسالانه همکاری دارند، نیز تاثیر دارد. همین نوع اقدامات مطمئنا بر نسل سوم و چهارم انقلاب نیز تاثیرات مثبت خواهد داشت و سبب آشنایی آنها با فرهنگ انقلاب و دفاع مقدس می‌شود.

سومین دوسالانه ملی دیوارنگاری شهری در سه بخش مسابقه شاهدان شهر، بخش پژوهش و مروری بر آثار دیوارنگاری شهری، از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران از 9 بهمن ماه 1393 در موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار می‌شود. علاقمندان جهت دریافت اخبار و اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس اینترنتی www.zibasazi.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها