امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14227
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۱
تعداد بازدید: 159
«محمود الزهار» عضو دفتر سیاسی جنبش «حماس» در پیامی به «حسن روحانی» به خاطر پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری و کسب اعتماد مردم ایران در انتخاباتی که آن ...

«محمود الزهار» عضو دفتر سیاسی جنبش «حماس» در پیامی به «حسن روحانی» به خاطر پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری و کسب اعتماد مردم ایران در انتخاباتی که آن را پاک و محترم شمرد، تبریک گفت.

الزهار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در نوار غزه گفت که تلاش خواهیم کرد که رابطه جنبش حماس با ایران همچنان متمایز و به دور از هرگونه دخالت‌ خارجی باشد و در این ارتباط به فشارهای آشکار و علنی منطقه‌ای بر جنبش حماس برای در هم شکستن این رابطه اشاره کرد.

پیشتر گزارش‌های رسانه‌ای متعددی منتشر شده بود که از تلاش‌های بسیار قطر جهت تاثیرگذاری بر رهبران حماس سخن می‌گفت تا به هر طریق ممکن رابطه این جنبش با ایران و حزب الله را پایان دهد.

الزهار تاکید کرد که جنبش حماس روابط خود با ایران را توسعه و گسترش خواهد داد و در این ارتباط ملت فلسطین نیازمند تعامل با تمام حکومت‌های عربی و اسلامی هستند، مصلحت قضیه فلسطینی در این امر نهفته است.

از سوی دیگر الزهار گفت که در نشست‌های دفتر سیاسی جنبش حماس که امروز و فردا در قاهره، پایتخت مصر برگزار می‌شود، شرکت نخواهد کرد و در بیان دلیل این امر فقط به گفتن این سخن که به تازگی از مصر بازگشته اکتفا کرد.

در این اواخر دو هیئت به نمایندگی از جنبش حماس به صورت مجزا وارد قاهره، پایتخت مصر شده بودند که یکی از آنها از دوحه، پایتخت قطر به ریاست خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و دیگری از غزه به ریاست اسماعیل هنیه، نخست وزیر دولت حماس در نوار غزه بود.

هدف این دو هیئت از حضور در قاهره شرکت در نشست‌های دفتر سیاسی جنبش حماس بود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها