امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142276
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۴۱
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سید رضا صالحی‌امیری شامگاه یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی در ارتباط با طرح ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سید رضا صالحی‌امیری شامگاه یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی در ارتباط با طرح جایزه بزرگ فرهنگی هنری فردوسی گفت: در بحث طرح جایزه بزرگ فردوسی چند سال است که ما با یونسکو برای جهانی‌شدن این بزرگداشت همکاری می‌کنیم.

وی افزود: اما یونسکو با مشکل این طرح‌ها را از کشور‌های مختلف قبول می‌کند که در 2 سال اخیر طی پیشنهادات ارسالی خود قوانینی را به ما ابلاغ کرده‌اند که جایزه 50 هزار دلاری و هیئت داوری با انتخاب یونسکو از جمله این شرایط و قوانین است.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی تصریح کرد: فرد منتخب توسط هیئت داوری مورد نظر یونسکو ممکن است مورد تایید ما و نظام جمهوری اسلامی نباشد که این مسئله مورد قبول ما نیست.

مشاور رئیس جمهور عنوان کرد: باید با ایجاد کمیته داوران، آثار برجسته ملی و بین‌المللی در این بخش‌ها و مرتبط با فردوسی، شناسایی و ملاک‌های آنان معرفی شود و ضمن تجلیل‌های در خور توجه در داخل کشور برای تجلیل به یونسکو هم پیشنهاد داده شوند.

انتهای پیام/3138/م20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها