امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142279
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۴۱
تعداد بازدید: 36
سید محسن حکیم مشاور سیاسی رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با حضور در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ضمن بازدید از این خبرگزاری به سوالات خبرنگاران ...

سید محسن حکیم مشاور سیاسی رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با حضور در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ضمن بازدید از این خبرگزاری به سوالات خبرنگاران نیز پاسخ داد که موضوعاتی از قبیل شرایط عراق در دوران مالکی و پس از آن، علمکرد حیدرالعبادی در بعد داخلی و منطقه‌ای، وضعیت نیروهای پیشمرگه و نیز بحث اقالیم در عراق پرداخت که مشروح آن به زودی در اختیار خوانندگان قرار می‌گیرد.

افرادی شهادت داده‌اند و حتی فیلم‌ها و تصاویری وجود دارد که نشان می‌دهد تجهیزات، سلاح و دارو در چندین جعبه برای داعش فرستاده شده که دولتمردان آمریکا باید در این خصوص پاسخگو باشند که برای چند بار چگونه یک اشتباه تکرار می‌شود. آنها ادعا می‌کنند که قصد داشتند به نیروهای جنگنده با داعش کمک کنند که اشتباهاً به تروریست‌ها رسیده است.

وی در خصوص حضور نیروهای آمریکایی در عراق گفت: در حال حاضر 3150 نیروی آمریکایی در عراق است و قرار است تا روزهای آینده به 3500 نفر برسد. الان 2 تیپ عراقی در حال آموزش از سوی آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد هستند که از 3 ماه پیش شروع شده است. مستشاران آمریکایی در پایگاه‌های دیگر و نیز در کردستان عراق در حال آموزش نظامی نیروهای عراقی هستند.

حکیم با اشاره به وجود «دفتر همکاری امنیتی» در سفارت آمریکا در عراق اظهار داشت: این دفتر پس از خروج نیروهای آمریکایی و براساس توافقنامه امنیتی ایجاد شده که کار آن تهیه نیروهای مستشار برای آموزش تسلیحات آمریکایی در عراق است. آمریکا در آن زمان 150 الی 200 مستشار داشت.

وی خاطرنشان کرد: براساس قانون اساسی هیچ گونه پایگاه دائمی یا هیچ مصونیتی به هیچ کس داده نمی‌شود، مگر اینکه پارلمان به تصویب برساند، لذا تاکنون پارلمان عراق هیچ گونه قانونی را نسبت به وجود پایگاه‌های دائمی یا مصونیت مستشاران آنها نداشته است.

مشاور سیاسی رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق همچنین در خصوص تشکیل اقالیم در مناطق دیگر عراق نیز گفت: براساس قانون اساسی هر استان یا بیشتر می‌تواند اقلیم تشکیل دهد اما در حال حاضر با توجه به وضعیت اضطراری عراق به نظر نمی‌رسد وقت تشکیل اقالیم باشد و نیاز به جو آرام و بهتر از وضع کنونی هستیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار