امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142293
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 187
محمدمهدی سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران اظهار کرد: کنفرانس بین‌المللی نقش مدیریت انقلاب اسلامی در هندسه قدرت نظام ...

محمدمهدی سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران اظهار کرد: کنفرانس بین‌المللی نقش مدیریت انقلاب اسلامی در هندسه قدرت نظام جهانی توسط دبیرخانه حماسی سیاسی حماسه اقتصادی در 10 اردیبهشت سال 94 برگزار می‌شود و مهلت ارسال مقاله به این اجلاس نیز تا 30 بهمن‌ماه جاری است.

دبیر کمیته روابط‌ عمومی و بین‌الملل کنفرانس بین‌المللی نقش مدیریت انقلاب اسلامی در هندسه قدرت نظام جهانی تصریح کرد: دبیر کمیته علمی کنفرانس ابراهیم متقی، مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه تهران بوده و برای داوری مقالات از اساتید برجسته کشوری در رشته‌های علوم سیاسی، روابط بین‌الملل، اقتصاد، حسابداری، فرهنگ، مدیریت، جامعه‌شناسی و .... استفاده خواهد شد.

وی افزود: ما معتقدیم هندسه قدرت جهانی در حال تغییر و دگرگونی است و انقلاب اسلامی نقش محوری در این هندسه قدرت در نظام جهانی کنونی دارد.

سلیمی عنوان کرد: با توجه به اینکه در شرایط کنونی چهار مولفه بنیادین در حوزه سیاست، قدرت، امنیت و تهدیدات دچار دگرگونی و تغییر شده است باید گفت در این ارتباط بازیگران نقش محوری در هندسه قدرت دارند و از این رو هنگامی که بازیگران هویتی، ظهور پیدا می‌کنند یعنی نیروهای جدیدی وارد معادله قدرت و فرآیند اثر‌گذاری شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: الگو و روند کنش بازیگران تغییر یافته است و چهار مولفه مذکور را باید ماهیت و شکل بخش بازیگران دانست که در قالب موضوعات هویتی معنی می‌یابد تمام مولفه‌های یاد شده نشان می‌دهد هندسه قدرت در حال تغییر و دگرگونی است و تحولات امنیت منطقه‌ای بعد از جنگ سرد معطوف به نقش بازیگران فراملی، حاشیه‌ای و هویت‌ساز بوده است.

دبیر کمیته روابط‌ عمومی و بین‌الملل کنفرانس بین‌المللی نقش مدیریت انقلاب اسلامی در هندسه قدرت نظام جهانی بیان داشت: اسلام در قالب اندیشه سیاسی و هویتی تلقی می‌شود که در دوران جدید بازنمایی شده است؛ نشانه هویت‌یابی اسلامی در مرکز ثقل محیطی ارزیابی می‌شود که مسلمانان در مرکز آن قرار گرفته‌اند و بر این اساس محیط خاورمیانه را باید تابعی از ظهور و نقش‌آفرینی‌هایی دانست که کشورها، حیات سیاسی خود را در قالب ایدئولوژی سنتی و کلاسیک هماهنگ لیبرالیسم و مارکسیسم پیگیری نمی‌کنند.

وی افزود: انقلاب ایران ظهور اندیشه اسلامی است که به گفتمانی منطقه‌ای تبدیل شده است و از دهه 1980 گروه‌های اسلام‌گرا در معادلات قدرت نقش‌آفرینی کردند و گروه‌ها و گفتمان‌های اسلامی به‌عنوان نیروی اثرگذار بر معادله قدرت امنیت منطقه‌ای به‌ویژه خاورمیانه ظهور پیدا کرده‌اند؛ ظهور نیروهای اسلامی صرفاً یک ادعا، آرزو یا احساس تعلق به گذشته در قالب نوستالژی نیست، بلکه باید نشانه‌های عینی آن را در معادله قدرت خاورمیانه، جنگ 2006 و 2009 و تحولات سیاسی کشورهایی مانند لیبی، یمن، مصر، تونس و بسیاری از مناطق دیگر دید.

دبیر کمیته روابط‌ عمومی و بین‌الملل کنفرانس بین‌المللی نقش مدیریت انقلاب اسلامی در هندسه قدرت نظام جهانی در پایان تصریح کرد: برگزاری چنین برنامه‌ها و کنفرانس‌هایی تاثیر به‌سزایی در گسترش ایدئولوژی انقلاب اسلامی در بعد ملی و فراملی خواهد داشت و ما به جهت تقویت چنین نگرش، تفکر و حرکتی کنفرانس مذبور را برگزار می‌کنیم و انتظار داریم ظرفیت‌هایی که می‌توانند ما را در این کنفرانس کمک کنند به ما یاری رسانند.

انتهای پیام/2462/ک20/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها