امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۰۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142342
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۰
تعداد بازدید: 106
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری رویترز به نقل از مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» امروز ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری رویترز به نقل از مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» امروز دوشنبه گزارش کرد که نیروهای کُردهای سوریه در آستانه آزاد‌سازی کامل شهر «عین العرب»‌ (کوبانی) قرار گرفتند.

مرکز حقوق بشر سوریه می‌گوید که کرد‌های سوریه به آزادسازی کامل کوبانی و سیطره کامل بر آن نزدیک می‌شوند؛ شهری که در شمال سوریه، از تابستان گذشته با حمله گروهک داعش به این شهر روبه‌روست.

اما از طرف دیگر، شبکه خبری الجزیره قطر گزارش کرد که نیروهای کرد سوریه کنترل کامل شهر عین‌العرب را از ساعات اولیه بامداد امروز در دست گرفتند.

الجزیره نوشت: یگان‌های دفاع مردمی کرد، کنترل کامل خود بر شهر عین‌العرب را از صبح دوشنبه اعلام کرد و توانست با کمک نیروهای پیشمرگه و نیروی هوای ائتلاف (ضد داعش) کنترل خود بر شهر عین‌العرب را پس از چهار ماه درگیری اعلام کند.

«فرهاد الشامی»، خبرنگاری که یگان‌های کرد را همراهی می‌کند، به الجزیره اعلام کرد که یگان‌های مذکور از یکشنبه شب به طور کامل بر شهر کنترل یافتند اما در عین حال نگرانی خود را در خصوص باقی ماندن هسته‌هایی از نیروهای داعش در نقاط مختلف شهر، ابراز کرد.

او ضمن بیان اینکه نیروهای داعش به مواضع عقب‌تر فرار کردند، در خصوص نگرانی خود، به اقدام داعش در حفر تونل و سنگر در زیر شهر اشاره کرد و گفت نیروهای کرد اکنون در حال پاکسازی کامل شهر هستند.

شهر عین العرب از اواخر تابستان گذشته، هدف حمله گروهک داعش قرار گرفته و در حالی که ابتدا ترکیه برای کمک به مردم کرد همکاری نمی‌کرد، سرانجام نیروهای پیشمرگه کردستان عراق موفق شدند با اجازه ترکیه از مرز این کشور به کمک شهر عین‌العرب بروند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار