امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142351
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 47
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا بستجانی دبیر ستاد راهیان نور سازمان بسیج اساتید کشور با اعلام این خبر افزود: ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا بستجانی دبیر ستاد راهیان نور سازمان بسیج اساتید کشور با اعلام این خبر افزود: این اردو طی روزهای سیزدهم تا شانزدهم بهمن ماه با حضور اساتید بسیجی دانشگاه‌ها، فرماندهان شبکه‌های جنگ نرم، مسؤلین حلقه های صالحین بسیج اساتید صورت می گیرد.

وی، هدف از برگزاری این اردوها را آشنایی بیشتر اساتید و دانشگاهیان با موقعیت استراتژیک منطقه خلیج همیشه فارس، تنگه هرمز و آشنایی با شهدای دریا و شهدایی که شناخته شده نیستند اما ظرفیت شناخته شدن و مطرح شدن را دارند و نیز، آشنایی اساتید با توانمندی‌های نظام در مقابله با دشمن اعلام کرد.

بستجانی در خصوص ضرورت برگزاری اردوهای راهیان نور دریایی سازمان بسیج اساتید کشور و لزوم شناخت وسیع تر اساتید از جایگاه و اهمیت منطقه خلیج فارس و بسترسازی برای ارائه و طرح مباحث کلیدی و استراتژیک این منطقه گفت:  به عنوان مثال جزیره خارک به تعداد روزهای جنگ تحمیلی بمباران شده است و نخستین برخورد با دشمن در منطقه خلیج فارس، نخستین ترابری عملیات دریایی و انواع نبردهای دریایی شامل رزم سطحی و نبرد مستقیم با آمریکا به وسیله رزمندگان استان بوشهر انجام شده است و نیاز است که نسل‌های امروزی با حضور در اردوهای راهیان نور دریایی، از نزدیک شاهد رشادت‌ها و ایثارگری‌های شهدا باشند.

وی اردوی راهیان نور دریایی بسیج اساتید را فرصت مناسبی برای انتقال ایثارگری‌ها و رشادت‌های رزمندگان اسلام در ۸ سال دفاع مقدس و مسائل مبتلابه منطقه و نقشه های دشمنان انقلاب اسلامی و دسایس و حیله گری‌های آنها پیرامون خلیج همیشه فارس عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: شایسته است  از این ظرفیت با تمام توان در جهت انتقال این ارزش‌ها به نسل جوان بهره ببریم و از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم و قطع به یقین حضور اساتید بسیجی در این اردو و انتقال تجارب و دستاوردها از طریق آنها در فضاهای آموزشی و محیط‌های دانشگاهی برکات بسیاری را به همراه خواهد داشت.

معاون سازمان بسیج اساتید کشور بازدید از جزیره ابوموسی، بندرلنگه، هرمز، جنگل، ... برپایی همایش یکروزه "خلیج فارس"و بازدید از مناطق تاریخی و صنعتی و مقابر شهدا را از جمله برنامه‌های پیش بینی شده این اردوی دریایی عنوان کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها