امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142376
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 10
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور عصر امروز (دوشنبه) در ادامه برنامه‌های سفر یک‌

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور عصر امروز (دوشنبه) در ادامه برنامه‌های سفر یک‌ روزه خود به استان هرمزگان، به وسیله بالگرد از منطقه آزاد قشم بازدید کرد و سپس در جلسه‌ای برای بررسی مسائل این منطقه و همچنین موضوعات مرتبط با شهرستان قشم حضور یافت.

معاون اول رییس جمهور با تاکید براینکه مردم هم باید از امتیازات مناطق آزاد برخوردار باشند اظهار داشت: نباید مردم احساس کنند مدیریتی دوگانه در منطقه آزاد و مناطق اطراف وجود دارد.

وی افزود: برای پیشبرد کارها و اجرای طرح‌های بزرگ زمانی می توانیم موفق باشیم که مردم نیز با ما همراه باشند.

معاون اول رییس جمهور در ادامه با اشاره به نقش مهم مناطق آزاد در توسعه صادرات کشور ، تصریح کرد: متاسفانه با وجود معافیت مناطق آزاد از مقررات دست و پا گیر اما این مناطق نتوانسته اند آنطور که انتظار بوده توقعات را برآورده سازند.

دکتر جهانگیری خاطرنشان کرد: باید یک آسیب شناسی انجام شود تا مشخص گردد به چه دلیل مناطق آزاد کشور با وجود معافیت ها و شرایط مناسب نتوانستند اهداف مورد نظر را محقق سازند.

وی با اشاره به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی گفت: در یکی از بندهای این سیاست‌ها بر استفاده از ظرفیت مناطق آزاد در جهت توسعه صادرات و مقاوم سازی اقتصاد تاکید شده است و رویکرد دولت نیز در مقطع فعلی این است که زمینه توسعه صادرات غیرنفتی را مهیا سازد.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه درآمدهای ارزی کشور با کاهش جدی روبرو شده، تصریح کرد: دولت برای جبران این موضوع و تامین ارز مورد نیاز، بر افزایش صادرات غیرنفتی تاکید دارد و همه مسئولین باید تلاش کنند تا موانع را از پیش روی صادرکنندگان بردارند.

وی استان هرمزگان را استانی مملو از ظرفیت و پتانسیل دانست و افزود: هرمزگان از هر نظر شرایط توسعه را دارد و هیچ محدودیتی پیش روی رشد و ترقی این استان وجود ندارد.

دکتر جهانگیری ادامه داد: استان هرمزگان از مردمانی زحمت کش، تلاشگر، جوانانی تحصیلکرده و از سواحل و جزایر بی نظیری برخوردار است که همه اینها از نعمت‌ها و موهبت‌های الهی در این استان هستند و باید از همه این ظرفیت ‌ها بهره برداری شود.

همزمان با تشکیل این جلسه، عملیات اجرایی نیروگاه قشم و پروژه فولاد هم آغاز شد.

پیش از سخنان معاون اول رییس جمهور نیز سرپرست منطقه آزاد قشم، فرماندار قشم و امام جمعه این شهرستان در سخنانی به ارائه گزارش و توضیحاتی در خصوص قشم و منطقه آزاد این شهرستان پرداختند.

گفتنی است نیروگاه 540 مگاواتی قشم قرار است با سرمایه گذاری 400 میلیون دلار ظرف 32 ماه اجرا شود و سرمایه گذاری لازم برای پروژه فولاد قشم نیز 1.8 میلیارد یورو می‌باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها