امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142382
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامرضا گنج‌آبادی در نشست خبری اطلاع‌رسانی در مورد فعالیت‌های هلال احمر ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامرضا گنج‌آبادی در نشست خبری اطلاع‌رسانی در مورد فعالیت‌های هلال احمر در دهه فجر گفت: امسال سی و ششمین سالی است که هلال احمر به راهپیمایان 22 بهمن خدمت‌رسانی می‌کند.

وی ادامه داد: به همین منظور امسال ستادی تشکیل شده تا عملیات ذاتی هلال احمر در کنار مسئولیت‌های محول‌شده به او و وظایف فرهنگی به خوبی انجام شود.

رئیس ستاد کشوری برگزاری دهه فجر هلال احمر از فعالیت کانون‌های دانش‌آموزی، دانشجویی و غنچه‌های هلال در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: مسابقات فرهنگی و هنری با محوریت اصول هلال احمر راه‌اندازی ایستگاه‌های سلامت، تخفیف ویژه در استفاده از سالن‌های ورزشی هلال احمر و حضور کاروان‌های نیکوکاری جهاد فجر در روستاها از جمله برنامه‌های اصلی هلال احمر در دهه فجر به شمار می‌رود.

وی در مورد فعالیت‌های کاروان‌های نیکوکاری جهاد فجر گفت: این کاروان‌ها با حضور در روستاها، کانون‌های روستایی را فعال کرده و به آموزش امداد و کمک‌های اولیه به روستائیان می‌پردازد.

گنج‌آبادی با بیان اینکه در روز 22 بهمن و در مسیر راهپیمایی مردم، چادرهای سلامت، نمایشگاه فرهنگی و هنری برپا خواهد شد، گفت: سازمان داوطلبان همچنین برنامه دیدار با خانواده شهدا و انتشار ویژه‌نامه انقلاب اسلامی را در دستور کار دارد.

وی افزود: تیم‌های درمانی سازمان داوطلبان به روستاها و مناطق محروم اعزام شده و طی 10 روز منتهی به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مردم محروم را به صورت رایگان ویزیت می‌کنند.

رئیس ستاد کشوری برگزاری دهه فجر هلال احمر همچنین از ارائه تخفیفات ویژه در مراکز درمانی هلال احمر به خصوص مراکز توانبخشی در دهه فجر خبر داد و گفت: امدادگران سازمان امداد و نجات نیز مانورهای تخصصی خود را برپا کرده و در مسیر راهپیمایی ضمن پوشش امدادی راهپیمایی 22 بهمن و مراسم 12 بهمن در حرم امام(ره)، عملیات راپل را از ساختمان‌های مرتفع در مسیر راهپیمایی انجام می‌دهند.

وی که مدیرعامل جمعیت هلال احمر تهران نیز محسوب می‌شود، در مورد فعالیت‌های هلال احمر استان تهران در ایام دهه فجر گفت: 12 بهمن پوشش امدادی مراسم‌های مختلف در حرم امام(ره) را در دستور کار داریم و همچنین 17 بهمن نیز مراسم ارامنه در جاده خاوران به صورت ویژه پوشش داده می‌شود.

گنج‌آبادی تأکید کرد: در روز 22 بهمن و در مسیر راهپیمایی مردم، 34 پست امداد و نجات احداث شده و در هر یک از این 34 پست، 50 امدادگر آماده امدادرسانی به مردم خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: دو مرکز درمانی نیز در میدان آزادی و انقلاب برپا شده و چادرهایی نیز برای اقامه نماز ظهر 22 بهمن در خیابان‌ها تعبیه می‌شود.

رئیس ستاد کشوری برگزاری دهه فجر هلال احمر با بیان اینکه بالگردهای جمعیت هلال احمر برای خدمت‌رسانی در روز 22 بهمن به صورت آماده‌باش درمی‌آیند گفت: سال گذشته دو نفر از جانبازان شیمیایی در حین مسیر راهپیمایی دچار مشکل شده که توسط امدادگران به آنها امدادرسانی شد و این حوادث به همراه انفجار یک بادکنک تنها حوادث ویژه راهپیمایی 22 بهمن سال گذشته بودند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها