امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142384
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین انواری در همایش زنان در مسیر توسعه اجتماعی با تاکید بر برنامه ششم توسعه اظهار ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین انواری در همایش زنان در مسیر توسعه اجتماعی با تاکید بر برنامه ششم توسعه اظهار داشت: توسعه اجتماعی زنان در جامعه اسلامی با توجه به معیارهای اسلامی بوده و باید از نگاه‌های سکولار فاصله بگیریم.

وی تصریح کرد: خانواده یکی از ارکان اساسی در نهاد اجتماعی محسوب می‌شود ومی‌تواند زیربنای رشد و تعالی قرار گیرد و مهمترین عامل ساماندهی و رشد خانواده «زن»‌ است.

انواری در ادامه به آمار زنان سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد اشاره کرد و گفت: هم اکنون بالغ بر یک میلیون نفر از این گروه تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد استفاده می‌کنند. به طوری که این گروه از جامعه با مشکلات و بیماری‌های متعددی روبرو است.

وی ویژگی زنان سرپرست خانوار را کمبودها، آسیب‌های عاطفی از جانب این افراد دانست و گفت: پرخاشگری، عدم حضور در مشارکت‌های اجتماعی، عدم مهارت‌های لازم زندگی و همچنین داشتن بیماری‌های متعدد برخی از ویژگی‌های این افراد است.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: اکثر زنان سرپرست خانوار از زندگی خود رضایت ندارند و اکثر این افراد در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند که اسکان مناسبی را ندارند ضمن اینکه نرخ آسیب‌پذیری در بین این افراد بالا است.

انواری اضافه کرد: هم اکنون آمار طلاق در کشور رو به افزایش است به طوری که سن زنان سرپرست خانوار نیز کاهش پیدا کرده است و به سن 16 سالگی رسیده است.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: متاسفانه شرایط کشورمان در بحث زنان سرپرست خانوار در حال رسیدن به بحران است و این در حالی است در برنامه پنجم توسعه مواردی از جمله دغدغه‌های شغلی، مسکن، پیشگیری از ناهنجاری‌ها و حمایت از اقشار محروم و ... آمده بود و این موارد اجرا نشده است.

انواری برای بازمهندسی زنان سرپرست خانوار حضور و عزم جدی و هماهنگی سه قوه را شرط لازم دانست و گفت: امیدوارم برگزاری چنین همایش‌هایی نگاه را به سمت درمان و علل‌ها ببرد و از ظرفیت‌های کشور استفاده شود.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) توسعه بیمه‌های اجتماعی- نظامات اجتماعی فراگیر، کلینیک مشاوره در سطح وسیع برای تمامی زنان و به ویژه زنان سرپرست خانوار- پیگیری مسائل حقوقی و قضایی و ... از جمله آیتم‌های مد نظر در برنامه ششم دانست.

انواری همچنینی در خصوص ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار گفت:‌ باید در این زمینه سیاست‌های تشویقی و مشاوره‌های لازم صورت گیرد به طوری که در یک سال گذشته و با حمایت‌های مجموعه امداد 3 هزار زن سرپرست خانوار ازدواج مجدد داشته‌اند.

وی ادامه داد: راه‌اندازی صندوق حمایت ویژه زنان سرپرست خانوار از جمله راه‌کارهایی است که می‌تواند مشکلات این افراد را برطرف کند ضمن اینکه ما باید در مدارس و در دانشگاه‌ها دختران را برای زندگی و خانه‌داری تربیت کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها