امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142392
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 45
امیر هوشنگ احسانی، متخصص پوست و مو در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار کرد:‌ اثرات جای جوش بر روی صورت یا بدن در بسیاری از موارد به ...

امیر هوشنگ احسانی، متخصص پوست و مو در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار کرد:‌ اثرات جای جوش بر روی صورت یا بدن در بسیاری از موارد به دلیل دستکاری جوش ها باقی می ماند اما در برخی موارد نیز به دلیل التهابات زیاد و عمق تخریب بافت های زیرین پوست، جوش ها به خودی خود بر روی پوست جا می گذارند.

احسانی با تاکید بر لزوم خودداری افراد از تخلیه جوش های زیرپوستی گفت: این جوش ها باید توسط پزشک تخلیه شود؛ حال آنکه برای جوش های چرکی و التهابی باید به طور جدی از تخلیه آن خودداری کرد.

این متخصص پوست و مو در آخر تصریح کرد که ریسک جای گذاشتن جوش ها معمولاً روی بدن، سینه و پشت می تواند حتی بیشتر از صورت باشد که درمان آن نیز به مراتب سخت تر از درمان آکنه های روی صورت خواهد بود. 

به گفته این متخصص پوست و مو، جاهای ناشی از جوش می تواند صاف، فرورفته یا به صورت گوشت اضافه باشد که بر اساس شدت آکنه متفاوت است.

وی افزود: معمولاً جوش هایی که التهاب، ترشح و چرک زیادی دارد بافت های زیرین را تخریب می کند که باعث ایجاد فرورفتگی می شود و درمانش نیز بسیار دشوار است اما برخی جوش ها زیر پوستی هستند یا التهاب کمی دارند که معمولاً با برجای گذاشتن قرمزی یا تغییر رنگ قهوه‌ای روی پوست به صورت نقطه ای که بسیار راحت تر به درمان جواب می دهند، بهبود می یابند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها