امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142398
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 34
علیرضا دبیر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با اشاره به نرخ‌های جدید طرح ترافیک در سال 94 اظهار داشت: طرح ترافیک یک نوع عارضه برای شهر ...

علیرضا دبیر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با اشاره به نرخ‌های جدید طرح ترافیک در سال 94 اظهار داشت: طرح ترافیک یک نوع عارضه برای شهر محسوب می‌شود و طبیعتاً کسانی که از آن استفاده می‌کنند باید عوارض در نظر گرفته شده را نیز پرداخت کنند که در سال آینده نیز به همین شکل خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه عوارض طرح ترافیک با نرخ کرایه‌های حمل‌ونقل عمومی متفاوت است گفت: اعضای شورای شهر تهران در بخش حمل‌ونقل عمومی «مترو، اتوبوس و تاکسی» تلاش کردند تا قیمت‌ها در سال 94 نسبت به سال 93 افزایش کمتری یابد و این در حالی بود که پیشنهادات شهرداری برای افزایش کرایه‌ها بیش از مصوبه اخیر شورا بود و در نهایت شورا رقم کمتری را برای افزایش نرخ کرایه‌ها به تصویب رساند.

دبیر با بیان اینکه نرخ طرح ترافیک متفاوت با سایر بخش‌های حمل‌ونقل عمومی است افزود: دلیل این موضوع این است که همه مردم نمی‌توانند از این تسهیلات در شهر استفاده کند و تنها اقشار خاصی از آن بهره می‌برند و به همین دلیل باید پول عارضه شهر را پرداخت کنند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در ادامه در خصوص قیمت آرم طرح ترافیک در سال 94 گفت: در این زمینه جانبازان بالای 70 درصد پولی را بابت دریافت طرح ترافیک پرداخت خواهند کرد و طرح ترافیک برای این عزیزان به صورت رایگان خواهد بود ضمن اینکه میزان قیمت نرخ طرح ترافیک برای جانبازان 25 تا 70 درصد - خانواده شهدا و خبرنگاران نیز به مقدار ناچیزی افزایش یافته است.

دبیر در پایان گفت: درآمد حاصل از فروش طرح ترافیک در بخش تأمین هزینه‌های حمل‌ونقل ریلی صرف خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار