امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۰۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14240
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۳
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، «برند اربل سفیر» آلمان در تهران امروز (یکشنبه) با کاظم جلالی رئیس مرکز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، «برند اربل سفیر» آلمان در تهران امروز (یکشنبه) با کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در محل این مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد.

کاظم جلالی در این دیدار با تشریح ساختار مرکز پژوهش‌های مجلس، اظهار داشت: به دنبال این هستیم تا با مراکز پژوهشی حکومتی و پارلمانی آلمان و کشورهای اروپایی ارتباط برقرار کنیم و از تجربیات این مراکز پژوهش در حوزه پژوهش پارلمانی و حکومتی استفاده کرده و تجربیات خود را در اختیار این مراکز قرار دهیم.

وی همکاری‌های پژوهشی را در گسترش مناسبات دو جانبه ایران و آلمان مؤثر خواند و افزود: دیپلماسی علمی، پژوهشی و فرهنگی عرصه خوبی برای همکاری دوجانبه است که می‌توان در این زمینه فعالیت‌ها به طور مستمر ادامه داشته باشد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس همچنین با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای ایران در روز جمعه ( 24 خردادماه)، تصریح کرد: انتخابات 24 خرداد تبلور خواست مردم و تحقق دموکراسی در ایران بود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگرذی از سخنانش تأکید کرد: در ایران مشارکت و حضور مردم در انتخابات بالاست و در انتخابات روز جمعه هم مشاهده کردیم که بیش از 70 درصد واجدین شرایط در انتخابات شرکت کردند.

وی اضافه کرد: مردم ایران با حضور خود در انتخابات روز جمعه بلوغ تمدن ایرانی–اسلامی را به نمایش گذاشتند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس یادآور شد: برخی فکر می‌کردند مردم ایران به دلیل تحریم‌ها و مشکلات در انتخابات شرکت نمی‌کنند اما برعکس این پیش‌بینی‌ها، مردم ایران با اشتیاق فراوان به طور گسترده‌تری در انتخابات شرکت کردند.

«برند اربل» در این دیدار حضور در ایران را بهترین دوران خدمت خود خواند و گفت: تصویری که مطبوعات و رسانه‌های دنیا از ایران منعکس می‌کنند با تصویری که در ایران وجود دارد متفاوت است و من تلاش می‌کنم تا تصویری واقعی از ایران را به دنیا منتقل کنم.

سفیر آلمان در تهران متذکر شد: بدون استثنا با هر شخصی که در ایران برخورد داشتم، برخوردی مثبت و خوشحال کننده بود و از همین رو می‌توانم بگویم که هیچ ملتی در دنیا مانند ملت ایران به ویژه در زمینه مهمان‌نوازی نیست.

وی با اشاره به انتخابات روز جمعه ایران، تأکید کرد: جمعه برای ایران روز خوبی بود و تحولی انجام شد که انتظار آن را نداشتیم و شادی مردم هم پس از انتخابات بسیار زیبا بود.

«برند اربل» انتخابات روز جمعه را برای هویت ملی ایران عالی خواند و یادآور شد: محتوای سیاست مهم نیست بلکه مهم‌تر از آن پردازش سیاست است.

وی ادامه داد: امیدوارم انتخابات اخیر به گسترش روابط ایران با سایر کشورها کمک کند.

سفیر آلمان در تهران خاطرنشان کرد: انتخابات روز جمعه نشان داد که دولت و مردم در کنار یکدیگر و به طور مشتاقانه در انتخابات حاضر شده‌اند، که این بیانگر بلوغ فکری ملت ایران است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها