امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142409
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم دهمین سالگرد درگذشت زنده‌یاد جعفر علاقه‌مندان از مدیران پرتلاش ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم دهمین سالگرد درگذشت زنده‌یاد جعفر علاقه‌مندان از مدیران پرتلاش وزارت آموزش و پرورش امروز با حضور علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، حجت‌الاسلام و المسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، جمعی از معاونان و مدیران این وزارتخانه، خانواده مرحوم علاقه‌مندان و یاران و مدیران دوره کار آن مرحوم در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد.

علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در سخنانی با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش اظهار داشت:‌ اصولا تعلیم و تربیت از جنس استراتژیک است و مقطعی نبوده و  فرآیندی است و نیاز به زمان، حوصله، صبر و مداومت دارد.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش یک نهاد زمان‌بر و دیر بازده است و ممکن است فرد خوب کار کند اما به بهترین وجه انجام ندهد و آموزش و پرورش به دلیل اینکه زیرساخت سرمایه انسانی کشور را تامین می‌کند سازمانی استراتژیک است.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: در سازمان آموزش و پرورش استراتژیک نیازمند مدیران استراتژیک هستیم؛ مدیرانی هستند که نیاز دارند تا کارهای کوچک انجام دهند اما سازمان استراتژیک به مدیران استراتژیک دارد تا بتواند تهدیدها، فرصت‌ها و قوت‌ها به خوبی تشخیص دهد.

فانی اضافه کرد: آموزش و پرورش نیاز به نیروهایی دارد که بتواند ضمن تحلیل محیط داخلی سازمان نسبت به محیط خارجی نیز وقوف داشته و برنامه استراتژیک نوشته و اجرا کند.

وی با اشاره به شخصیت مرحوم علاقه‌مندان افزود: وی شخصیتی بود هم آموزش و پرورش و هم نیازهای کشور را می‌شناخت و آینده آموزش و پرورش را می‌دید و از همه مهمتر نیازهای آینده را آینده‌نگاری می‌کرد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید به اهمیت نیازسنجی در آموزش و پرورش گفت: کارهای بسیار خوبی توسط این مدیر استراتژیک انجام شد و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با نام مرحوم علاقه‌مندان عجین است و هیچ کس دیگری در توسعه آموزش فنی و حرفه‌ای و انطباق با نیازهای جامعه پیشتاز نیست.

فانی تصریح کرد: مرحوم علاقه‌مندان مدیری ریسک‌پذیر بود و در طراحی نظام جدید متوسطه و ایجاد شاخه کار دانش کاری نویی بود که انجام داد و وی خوب تشخیص می‌داد چه مقاومت‌هایی در مسیر کارها وجود دارد و چه قوانین و منابعی نیاز است و با همکاری یاران خود کار را پیش می‌برد.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: راه‌اندازی فرآوری اطلاعات درآموزش و پرورش و ایجاد شورای علمی در سازمان پژوهش در زمان مرحوم علاقه‌مندان شکل گرفت و در یک جمله سازمان استراتژیک آموزش و پرورش به مدیری استراتژیک نیاز داشت مدیر شخصیتی بود که ا مروز پس از 10 سال از وی تقدیر می‌کنیم و امیدواریم رهروان خوبی برای مسیری که وی در آموزش و پرورش با ایمان، تقوا و خلوص خود دنبال می‌کرد باشیم.

به گزارش فارس مرحوم جعفر علاقه‌مندان از مدیران موفق وزارت آموزش و پرورش بود که در سمت‌های مدیریتی مختلفی مانند آموزش متوسطه، فنی و حرفه‌ای و سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، خدمات ارزنده‌ای به نظام تعلیم و تربیت تامین کرد و در سال 1383 به دیار باقی شتافت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها