امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142412
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش امروز در مراسم دهمین سالگرد درگذشت زنده‌یاد جعفر علاقه‌مندان از مدیران پرتلاش وزارت آموزش و پروش که در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: قرآن کریم می‌فرماید بودن انسان یک وجه حیات و یک وجه ممات دارد.
وی ادامه داد: ممات ادامه حیات انسان و دوام و بودن اوست و اساساً هر چیزی که لباس بودن به خود پوشید نابود نمی‌شود و پیامبر (ص) فرمودند شما برای نابود شدن خلق نشده‌اید.
وی افزود: آمدن و بودن و ممات یک آزمایش است و آزمایش سبب شکوفایی استعدادها می‌شود و آزمایش که برای پاداش و یا برای عقوبت باعث بروز دادن نهان انسان می‌شود. اما آنچه مطلوب است این است که نظام آفرینش نظام احسن است و خداوند نظام را احسن خلق کرده و انسان را در بهترین قوام آفریده است.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدیان یادآور شد: خداوند از ما بهترین کارها را می‌خواهد و در مقیاس الهی حکم عمل مهم است و به عبارتی باید هم فعل و هم فاعل احسن باشد.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان روایتی از علامه طباطبائی افزود: احسان را کار خوب انجام دادن است و ایشان فرموده است که برای پدر و مادر خود نیز احسان کرده و کارهای خوب را خوب انجام دهید و ما مامور هستیم که کاری که انجام می‌دهیم به بهترین شکل انجام شود.
وی با اشاره به شخصیت مرحوم علاقه‌مندان یادآور شد: مرحوم علاقه‌مندان هم کار خوب انجام می‌داد و هم آن را بهترین شکل انجام می‌داد؛ گزافه سخن نمی‌گفت آن چه می‌گفت عمل می‌کرد و در گفت‌وگوها نیز دغدغه‌ای برای آینده داشت و آنچه می‌اندیشید برای فردای آموزش و پرورش بود.
وی تصریح کرد:‌بعضی از کارهایی که در آموزش و پرورش اتفاق افتاد مانند فناوری در‌ آموزش و پرورش و کارهای پژوهشی جزء علائق و کارهای وی بود؛ البته بعضی از دوستان برداشت‌های ناتمام از نظریات وی داشتند اما مرحوم علاقه‌مندان یک چیز دیگری بود.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی خاطر نشان کرد: مرحوم علاقه‌مندان معتقد بود اگر در برنامه‌ریزی آموزش و پرورش به خروجی‌ها فکر کنیم بهتر است و در آموزش و پرورش به افرادی نیازمند هستیم که برای فردا فکر کنند و فردا را ببینند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها