امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142417
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم نکوداشت جایگاه علمی و مدیریتی زنده یاد علاقه‌مندان عصر امروز در ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم نکوداشت جایگاه علمی و مدیریتی زنده یاد علاقه‌مندان عصر امروز در سالن اجتماعات سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با پخش تلاوت قرآن کریم با صدای مرحوم علاقه‌مندان آغاز شد.
شهین نعمت‌زاده پژوهشگر و استاد دانشگاه در این مراسم با اشاره به اجرای «طرح واژگان پایه» که در دوران فعالیت مرحوم علاقه‌مندان اجرا شد، گفت: طرح واژگان پایه با همکاری 20 فرهنگی پژوهشگر، 481 فرهنگی مدعو، 20 هزار دانش‌آموز ابتدایی از 175 مدرسه در 28 استان کشور و با حضور 755 معلم ابتدایی برگزار شد و سه بسته آموزشی 200 صفحه‌ای برای دانش آموزان و یک آزمون برای معلمان پیش‌بینی شد.
وی ادامه داد: در این طرح یک دبیر اجرایی، 40ناظر اجرایی، 26 مجری استانی و 350 آزمونگر فعالیت می‌کردند که در نهایت این طرح در جشنواره خوارزمی رتبه دوم را کسب کرد.
نعمت‌زاده به ویژگی‌های شخصیتی مرحوم علاقه‌مندان اشاره کرد و گفت: دفتری که ما در آن فعالیت می‌کردیم کنار سازمان پژوهش بود، گاهی اوقات مهندس علاقه‌مندان زنگ ساختمان را می‌زد و می‌گفت «دیدم چراغ روشن است خواستم بگویم خسته نباشید» و با این اقدام، نیروی جدیدی به همکاران تزریق می‌کرد.
عبدالحسین نفیسی استاد دانشگاه نیز در این مراسم با بیان این نکته که صحبت کردن درباره زنده‌یاد علاقه‌مندان کار مشکلی است، افزود: در مباحث کلان ساماندهی آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در دو دهه از اوایل دهه 60 تا پایان حیات با ایشان همکار بودم.
وی با بیان اینکه مرحوم علاقه مندان نگاه نوآورانه، تحول‌جو و نهادساز داشت، ادامه داد: منزلت دادن به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، اختصاص فصل جدا در بودجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، توجه به تربیت نیروی کارشناسی، تربیت دبیر فنی، تکنسین و استادکار، تأسیس آموزشکده شریعتی، تدارک دوره های کارورزی و کارآموزی، سازمان دادن و تقویت پژوهش در آموزش و پرورش و ایجاد گروه پژوهش در معاونت فنی و حرفه‌ای از نمونه فعالیت‌های مرحوم علاقه‌مندان است.
نفیسی با بیان اینکه مرحوم علاقه‌مندان قبل از انتقال به سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به تألیف کتب درسی سامان داد، گفت: از ویژگی‌های وی می‌توان به مسئولیت‌پذیری و به کارگیری شجاعت و صبوری در فعالیت اشاره کرد.
به گزارش فارس، نفیسی هنگامی که داشت به جالب ترین خصوصیت شخصیت مرحوم علاقه‌مندان اشاره می‌کرد بغض کرد و در حالی که به سختی می‌توانست جلوی ریزش اشک‌هایش را بگیرد، بیان داشت: ایشان به عنوان معاون وزیر در جلساتی که در شورا داشتیم قرآن می‌خواند و برای من خیلی قابل تحسین است که معاون وزیری این کار را انجام دهد.
حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی پیشوایی نیز با بیان اینکه مرحوم علاقه‌مندان از جمله افرادی بود که در مسیر زندگی مؤمن زندگی کرد، گفت: یک‌بار به وی گفتم «آقای علاقه‌مندان! حالا که آنقدر درخواست به شما برای وزیر شدن وجود دارد، چرا قبول نمی‌کنید؟» وی پاسخ داد «وزارت، آخر خط است، کسی که وزیر شود، بعد از مدتی نمی تواند کار کند، ولی بنده اکنون می‌توانم خدمت کنم». مرحوم علاقه‌مندان انسانی بود که دوست داشت خدمت کند.
وی اضافه کرد: مرحوم علاقه‌مندان در حساب و کتاب و محاسبه دقیق بود و اصرار داشت به هدایایی که به عنوان معاون‌وزیر به او می‌دهند، خمس تعلق گیرد.
به گزارش فارس، مرحوم جعفر علاقه‌مندان رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در زمان وزارت مرتضی حاجی وزیر اسبق آموزش و پرورش بود.
وی کار خود را در وزارت آموزش و پرورش از آموزش‌های فنی و حرفه ای آغاز کرد و پس از مدیرکلی دفتر آموزش فنی و حرفه ای به معاونت آموزش فنی و حرفه ای رسید و مدتی طولانی عهده دار این سمت بودو سپس معاونت آموزش متوسطه را بر عهده گرفت و پس از آن به سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی رفت.
مرحوم علاقه‌مندان در سال 83 به علت عارضه مغزی در بیمارستان امام خمینی(ره) تهران بستری شد و 6 بهمن دار فانی را وداع گفت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها